TOPlist

Víme, kdy půjde do prodeje iPhone 12 Pro. Očekávejte výrazné zpoždění

iphone 12 b

Při oznamování posledních finančních výsledků Apple přiznal zpoždění ve vývoji a výrobě letošních iPhonů, a tedy i jejich odloženou premiéru. Obvykle přesný informátor Jon Prosser tehdy uvedl, že samotné představení proběhne až v říjnu, přičemž nyní tento termín upřesnil.

iPhone 12 Pro si koupíte až v listopadu

Premiéra letošních iPhonů proběhne ve 42. týdnu, který začíná 12. říjnem. Vzhledem k množství chystaných novinek očekávejme standardní keynote, je ovšem možné, že se stejně jako letošní vývojářská konference WWDC uskuteční pouze digitální formou. Apple na akci představí celkem 4 nové iPhony – dva standardní a dva Pro, přičemž jejich dostupnost se má výrazně lišit:

  • Základní iPhone 12 a 12 Max (Plus) půjdou do předobjednávek ještě ve 12. týdnu, na pulty obchodů se dostanou o týden později.
  • Vrcholové modely iPhone 12 Pro a 12 Pro Max (Plus) půjdou do předprodeje i prodeje až v listopadu

V září dostaneme nové hodinky a tablet

Přestože tradiční zářijová keynote bude o měsíc odložena, o jablečné novinky v příštím měsíci nepřijdeme. Podle Jona Prossera se můžeme těšit na uvedení nových Apple Watch a tabletu iPad 8. generace. Slavnostní odhalení proběhne formou tiskové zprávy ve 37. týdnu, který začíná 7. zářím.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku