ViewSonic VSD220: Tablet s Androidem a úhlopříčkou 22″

Pokud přemýšlíte nad pořízením tabletu a je pro vás hlavním kritériem velikost displeje, tak jistě oceníte počin od společnosti ViewSonic. Ta představila zbrusu nový tablet s obřím dotykovým displejem o úhlopříčce 22“ (poměr stran 16:9). Zařízení nese název VSD220 a jeho hlavním poznávacím rysem se nepochybně stane onen gigantický LCD panel s rozlišením 1920 x 1080 pixelů. Bezproblémový chod systému a všech aplikací má na starosti dvoujádrový procesor OMAP 4 od Texas Instruments s taktem 1 GHz a 1 GB operační paměti (LPDDR2). Kapacita interního úložiště se zastavila na hodnotě 8 GB s možností dalšího rozšíření za pomoci slotu na paměťové microSD karty.

   

Konektorová výbava je poměrně bohatá a čítá tři USB porty, HDMI konektor, 3,5mm audio výstup a Ethernetový port. Za samozřejmost lze pak počítat přítomné moduly pro Wi-Fi a Bluetooth. Příznivce videokomunikace jistě potěší i přítomnost 1,2Mpx kamerky nad displejem a dvojice stereoreproduktorů (1,5 W). ViewSonic VSD220 běží na operačním systému Android ve verzi 4.0. Díky plné certifikaci Googlu a HDMI konektoru lze samozřejmě zařízení použít i jako extérní monitor. Na pultech prodejců se novinka objeví již za měsíc a to za cenu 399 USD (zhruba 7 700,- Kč). Jaký je váš názor na tento přerostlý tablet? Mají podle vás podobná zařízení vůbec šanci na úspěch, nebo je považujete za zcela zbytečná?

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku