Sledujte nás na YouTube

ViewSonic na MWC: 3 dualSIM telefony a tablet jako bonus

Nejen velcí hráči v oblasti mobilních technologií se chtějí na WMC pochlubit s nejnovějšími přírustky do (androidí) rodiny a příkladem toho je i americká společnost ViewSonic. Ta si své jmeno vytvořila zejména výrobou CRT monitorů, plazmových displejů a projektorů. Vybojovat si čestné místo mezi ostatními nebude snadné a možná proto si firma svým zaměřením vybrala spíše minoritní cílovou skupinu. Mimo vcelku nezajímavého tabletu totiž nabídnou tři dual-sim telefony. Se všemi tedy můžeme používat dvě SIM zároveň a ve všech nalezneme Android ve verzi ICS (4.0) s vlastním uživatelským prostředím.

Nejslabší z tria se nazývá ViewPhone 4e a nabízí 3,5″ displej s HVGA rozlišením (320×480). V jádru mu tepe 650 MHz a na zadní straně nalezneme čočku fotoaparátu o maximálním rozlišení 3 megapixely. Specifikace společně s odvážným designem by měla cílit na mladší uživatele a nováčky do světa chytrých telefonů.  

Model 4s též dominuje displej o úhlopříčce 3,5″, tentokrát se však jedná o IPS panel a rozlišení se rozrostlo na DVGA (640×960). Stejně tak se zvýšila frekvence na 1 GHz a maximální rozlišení fotoaparátu dosahuje 5 MPx. Přibyla i přední VGA kamera pro videohovory.

O ViewPhone 5e se toho příliš neví, mimo informace, že nabídne 5″ WVGA displej (480×800). Na renderu si lze též všimnout, že narozdíl od 4e a 4s nedisponuje žadnými tlačítky na přední straně. 

Podle spekulací tablet ponese označení ViewPad G70. Zobrazovací jednotkou se stane 7″ WSVGA (1024×600) displej. Mezi další specifikace patří dvoujádrový procesor, kterému sekunduje 1 GB RAM. Data můžeme ukládat na 4 GB vnitřní paměť, kterou lze rozšířit pomocí MicroSDHC až o kapacitu 32 GB. Na těle zařízení nalezneme mini USB, micro USB a HDMI porty a nechybí ani fotoaparát a přední video kamera o rozlišení 2 MPx. Cena 3G verze se bude pohybovat okolo $350. 

Jmenovaná zažízení toho po stránce výkonu sice příliš nenabídnou, za to vyplňují chybějící část trhu. Samozřejmě bude záležet na ceně a dostupnosti a je vysoce pravděpodobné, že u nás budeme mít jednoduše smůlu. To se možná dozvíme již za pár dní.  Část naší redakce totiž již dorazila do Barcelony a čeká nás pořádná dávka informací.

Tip: Sledujte živé zpravodajství z barcelonského Mobile World Congressu, k dispozici je i samostatný RSS výstup.

Zdroj

Jiří Hanč

Jeden komentář

  1. zune85 (neregistrovaný)

    taak a teraz nastane doba kopírovania Nokie :D

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *