Videopohled na HTC Desire X: Dvoujádro pro střední třídu (IFA 2012)

Společnost HTC ve čtvrtek oficiálně oznámila příchod svého dalšího smartphonu s názvem Desire X. Jedná se o celkem slušně vybavený telefon, který se bude snažit zaútočit na konkurenci ze segmentu střední třídy. Zobrazovací schopnosti bude mít na starosti 4″ Super LCD panel s WVGA rozlišením (480 x 800 px) a je škoda, že výrobce nevsadil alespoň na qHD rozlišení, které by zajistilo jemnější obraz. Pod kapotou novinky nalezneme dvoujádrový Snapdragon S4 s taktem 1 GHz (pro každé jádro) a 768 MB operační paměti. Co se týče kapacity interní paměti, tak ta se zastavila na lehce podprůměrné hodnotě 4 GB.

   
HTC Desire X na oficiálních snímcích

   

Osobně si myslím, že HTC v tomto případě mohlo nový model vybavit o krapet vyšší kapacitou. Naštěstí tento nedostatek vyřeší přítomnost slotu na paměťové microSD karty, který se nachází pod zadním krytem. Jako bonus pak každý uživatel obdrží zdarma 25 GB na cloudovém úložišti Dropbox po dobu dvou let. Záda telefonu zdobí čočka 5Mpx fotoaparátu s přisvětlovací LED diodou. Nechápeme, proč telefon dokáže nahrávat video v maximálním rozlišení WVGA, to je na dnešní dobu přece jenom trochu málo.Desire X běží na operačním systému Android ve verzi 4.0, který výrobce již tradičně obohatil o vlastní grafickou nadstavbu Sense 4.0. Zda a kdy dorazí aktualizace na Android 4.1, zatím známo není. 

HTC Desire X: Videopohled na novinku od HTC s Androidem 4.0 (IFA 2012)

Chválu si také zaslouží přítomnost uživatelsky vyměnitelného akumulátoru s kapacitou 1650 mAh. Zadní kryt se pyšní povrchovou úpravou softtouch, díky které by neměl tolik trpět na ulpívání otisků, tak jak to například známe z lesklých plastů od konkurence. Výbavu pak uzavírá WiFi modul, A-GPS, Bluetooth, podpora Beats Audio, micro USB port, 3,5mm audio výstup a trojice senzorových tlačítek pod displejem. Na pultech prodejců se HTC Desire X začne objevovat v polovině září za doporučenou koncovou cenu 7 999 Kč.

  

 

HTC tentokrát v Berlíně nvlastní stánek nemělo, Desire X byl k vidění pouze na expozici Brighpointu, kde mimochodem měli moc pěkné hostesky :-)

Nabízí se otázka, zda není Desire X tak trochu „zbytečným modelem“, jelikož toho oproti svým předchůdcům řady Desire až tolik nového nenabízí a nepřichází s žádnou výraznější inovací. No, uvidíme, ale už teď je jasné, že to Desire X mezi konkurencí nebude mít vůbec jednoduché.

 
3x Desire X a srovnání s HTC One X (vlevo) a HTC One S (vpravo)

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku