Vývojářské studio Blackmagic Design včera oficiálně oznámilo, že populární video editor DaVinci Resolve bude nově k dispozici i pro iPady. Týká se to verze DaVinci Resolve, která je zdarma, i placené varianty DaVinci Resolve Studio. Stát se tak má ještě do konce letošního roku.
Ohledně kompatibility iPadů s DaVinci Resolve se mluvilo už při odhalení nových iPadů Pro M2, ale nyní je to oficiální. Editor bude podporovat Apple Pencil i vícedotykové ovládání. Měl by zvládnout pracovat s kompletními projekty z desktopové verze DaVinci Resolve 18. Importovat klipy bude možné přímo z interního úložiště iPadu, nebo z iCloudu či připojeného disku. Mezi podporovanými formáty najdeme H.264, H.265 i Apple ProRes nebo Blackmagic RAW. Nechybí ani podpora služby Blackmagic Cloud pro vzdálenou spolupráci.
Bohužel zatím nevíme, jestli bude kompatibilita zaručena i majitelům starších iPadů, které nejsou vybaveny čipy z řady M. Aplikaci půjde zdarma stáhnout z App Store a poté upgradovat i na již zmíněnou placenou verzi.