Domů » Bleskovky » Vernee Apollo útočí na nejvyšší příčky: Desetijádrový čip od MediaTeku a 6 GB RAM

Vernee Apollo útočí na nejvyšší příčky: Desetijádrový čip od MediaTeku a 6 GB RAM

Pryč jsou doby, kdy bylo pro neznámé výrobce relativně snadné uspět. Trh s chytrými telefony totiž dospěl do bodu, v němž uživatelé přestávají hledět pouze na nízkou cenu. Při výběru se stále častěji soustředí na výbavu s cílem najít ideální kompromis. Novým hráčům tak nezbývá nic jiného, než v maximální možné míře upoutat pozornost co nejširšího vzorku potenciálních zákazníků. Pro stejnou strategii se rozhodla čínská společnost Vernee, která v následujících týdnech začne prodávat trojici modelů v čele s vlajkovou lodí Apollo.

vePhC4W4Tz23PhyEbk9GsOc7LYj5vjfGvpvQlmfhMlvc32wtgiHLDcdGv30

Smartphone nabídne 5,5” displej s rozlišením 1440 x 2560 pixelů a speciální vrstvou schopnou rozeznat několik úrovní tlaku. Pod kapotu se nastěhoval deca-core čipset MediaTek Helio X20, který doprovází 6GB operační paměť. Pro data a aplikace je připraveno interní úložiště s velkorysou kapacitou 128 GB. Zadní stranu novinky zdobí 21Mpx fotoaparát pocházející z dílen Sony (IMX230) a přisvětlovací dioda. Další výbava zahrnuje biometrický snímač otisků, 8Mpx čelní kamerku a klasickou sestavu komunikačních modulů.

Vernee2

Výčet dostupných specifikací uzavírá kovová konstrukce a konektor typu USB-C. Informace o kapacitě akumulátoru a ceně prozatím chybí. Výrobce se však nechal slyšet, že v případě cenotvorby bude dbát na konkurenceschopnost. Zda firemní management udrží tuto bestii za čínskou zdí či půjde o model s globální dostupností v tuto chvíli nevíme.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments