Domů » Bleskovky » Vernee Apollo útočí na nejvyšší příčky: Desetijádrový čip od MediaTeku a 6 GB RAM

Vernee Apollo útočí na nejvyšší příčky: Desetijádrový čip od MediaTeku a 6 GB RAM

Pryč jsou doby, kdy bylo pro neznámé výrobce relativně snadné uspět. Trh s chytrými telefony totiž dospěl do bodu, v němž uživatelé přestávají hledět pouze na nízkou cenu. Při výběru se stále častěji soustředí na výbavu s cílem najít ideální kompromis. Novým hráčům tak nezbývá nic jiného, než v maximální možné míře upoutat pozornost co nejširšího vzorku potenciálních zákazníků. Pro stejnou strategii se rozhodla čínská společnost Vernee, která v následujících týdnech začne prodávat trojici modelů v čele s vlajkovou lodí Apollo.

vePhC4W4Tz23PhyEbk9GsOc7LYj5vjfGvpvQlmfhMlvc32wtgiHLDcdGv30

Smartphone nabídne 5,5” displej s rozlišením 1440 x 2560 pixelů a speciální vrstvou schopnou rozeznat několik úrovní tlaku. Pod kapotu se nastěhoval deca-core čipset MediaTek Helio X20, který doprovází 6GB operační paměť. Pro data a aplikace je připraveno interní úložiště s velkorysou kapacitou 128 GB. Zadní stranu novinky zdobí 21Mpx fotoaparát pocházející z dílen Sony (IMX230) a přisvětlovací dioda. Další výbava zahrnuje biometrický snímač otisků, 8Mpx čelní kamerku a klasickou sestavu komunikačních modulů.


Vernee2

Výčet dostupných specifikací uzavírá kovová konstrukce a konektor typu USB-C. Informace o kapacitě akumulátoru a ceně prozatím chybí. Výrobce se však nechal slyšet, že v případě cenotvorby bude dbát na konkurenceschopnost. Zda firemní management udrží tuto bestii za čínskou zdí či půjde o model s globální dostupností v tuto chvíli nevíme.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Martinshaman
Uživatel
Martinshaman

Ten slavný 10jadrový procesor je na úrovni snap 805-808.

Mr. Arakin (neregistrovaný)
Anonym
Mr. Arakin (neregistrovaný)

Martine, pokud mluvis o vykonu, tak po stopadesate – tech deset jader tam neni kvuli vykonu, ale kvuli co nejefektivnejsimu behu a co nejnizsi spotrebe.

zipiik
Uživatel
zipiik

Tohle mi prave nejde do hlavy, proc musim mit clustery jader stejneho typu a prepinat mezi nimi podle vytizeni, kdyz by stacilo dynamicke taktovani jednotlivych jader.

filipusfikus (neregistrovaný)
Anonym
filipusfikus (neregistrovaný)

To zipiik

Protože „čím víc jader, tím víc adidas“.