Sledujte nás na YouTube

Vedení LG: Nexus 4 byl velký úspěch, ale Nexus 5 už dělat nebudeme

LG včera oficiálně představilo v minulosti několikrát odhalený Nexus 4 (recenze) v bílé barvě. LG však vyslalo i další prohlášení, které je rozhodně zajímavé a stojí za zmínku. Získal ho zástupce dánského serveru All About Phones, který je v současné době na návštěvě Jižní Koreji a měl příležitost se potkat s vedoucím LG Europe, kterým je Kim Wong. Mluvili spolu o Samsungu Galaxy S4 s čistým Androidem a Kim Wong byl dotázán, jestli LG plánuje letos další generaci telefonů Nexus. Jeho opověď byla: „V současné době nejsou plány na Nexus 5 z naší strany, nepotřebujeme již podobné marketingové vystavení. Nexus 4 byl ohromný úspěch i přes problémy s dodávkami. Máme skvělý vztah s Google, ale nebudeme dělat Nexus 5.“

  
Dočká se řada telefonů Nexus nástupce?

Vyjádření odporuje dřívějším zprávám, které naopak o dalším Nexusu z továren LG mluvily, ale tato informace je přímo od vysokého zástupce společnosti, proto se dá považovat za důvěryhodnější. Opravdová otázka je, kdo bude dělat další Nexus? Nebo Google s touto řadou končí a budou už jen čisté telefony po vzoru Galaxy S4? Nebo bude podobná zařízení vyrábět přímo Motorola, kterou Google vlastní? V současné době opravdu těžko soudit, kam se bude vývoj ubírat.

David Podzimek

11 komentářů

 1. uni (neregistrovaný)

  “Nexus 4 byl ohromný úspěch i přes problémy s dodávkami. Máme skvělý vztah s Google, ale nebudeme dělat Nexus 5.“ Nějak mi to skřípe, něco z té věty prostě není pravda.

 2. Necromander (neregistrovaný)

  Ja dúfam že Next Nexus bude od Motoroly.

 3. Mauik (neregistrovaný)

  Mozno to je pre Google len zbytocna babracka, extra prachy z toho nemaju. Mozno im bude stacit, ked sa uz budu robit len Google editions. SGS4 GE vyzera fajn, HTC One GE moze byt super. Podobne aj LG Optimus G Pro GE alebo nejaka Xperia GE :)

  • uni (neregistrovaný)

   Smysl dává jedno jediné, ne*** se výrobcům HW do cesty (viz. “obliba” MS a jeho Surface mezi partnery) a když už, tak ať konečně dají smysl Motorole, kde musí být “výborná” pracovní morálka… (v mobile divizi).

 4. Dextrosan (neregistrovaný)

  Pro autora: Chtělo by to sledovat aktuální dění – viz. např. [odkaz]

  • David Podzimek (neregistrovaný)

   Toto vyšlo až po napsání článku. Pouze to doplňuje zprávu, že by LG takovou nabídku nemuselo odmítnout, kdyby přišla.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *