Domů » Bleskovky » Vedení LG: Nexus 4 byl velký úspěch, ale Nexus 5 už dělat nebudeme

Vedení LG: Nexus 4 byl velký úspěch, ale Nexus 5 už dělat nebudeme

LG včera oficiálně představilo v minulosti několikrát odhalený Nexus 4 (recenze) v bílé barvě. LG však vyslalo i další prohlášení, které je rozhodně zajímavé a stojí za zmínku. Získal ho zástupce dánského serveru All About Phones, který je v současné době na návštěvě Jižní Koreji a měl příležitost se potkat s vedoucím LG Europe, kterým je Kim Wong. Mluvili spolu o Samsungu Galaxy S4 s čistým Androidem a Kim Wong byl dotázán, jestli LG plánuje letos další generaci telefonů Nexus. Jeho opověď byla: „V současné době nejsou plány na Nexus 5 z naší strany, nepotřebujeme již podobné marketingové vystavení. Nexus 4 byl ohromný úspěch i přes problémy s dodávkami. Máme skvělý vztah s Google, ale nebudeme dělat Nexus 5.“

  
Dočká se řada telefonů Nexus nástupce?

Vyjádření odporuje dřívějším zprávám, které naopak o dalším Nexusu z továren LG mluvily, ale tato informace je přímo od vysokého zástupce společnosti, proto se dá považovat za důvěryhodnější. Opravdová otázka je, kdo bude dělat další Nexus? Nebo Google s touto řadou končí a budou už jen čisté telefony po vzoru Galaxy S4? Nebo bude podobná zařízení vyrábět přímo Motorola, kterou Google vlastní? V současné době opravdu těžko soudit, kam se bude vývoj ubírat.

David Podzimek

11 komentářů

 1. uni (neregistrovaný)

  „Nexus 4 byl ohromný úspěch i přes problémy s dodávkami. Máme skvělý vztah s Google, ale nebudeme dělat Nexus 5.“ Nějak mi to skřípe, něco z té věty prostě není pravda.

 2. Necromander (neregistrovaný)

  Ja dúfam že Next Nexus bude od Motoroly.

 3. Mauik (neregistrovaný)

  Mozno to je pre Google len zbytocna babracka, extra prachy z toho nemaju. Mozno im bude stacit, ked sa uz budu robit len Google editions. SGS4 GE vyzera fajn, HTC One GE moze byt super. Podobne aj LG Optimus G Pro GE alebo nejaka Xperia GE :)

  • uni (neregistrovaný)

   Smysl dává jedno jediné, ne*** se výrobcům HW do cesty (viz. „obliba“ MS a jeho Surface mezi partnery) a když už, tak ať konečně dají smysl Motorole, kde musí být „výborná“ pracovní morálka… (v mobile divizi).

 4. Dextrosan (neregistrovaný)

  Pro autora: Chtělo by to sledovat aktuální dění – viz. např. [odkaz]

  • David Podzimek (neregistrovaný)

   Toto vyšlo až po napsání článku. Pouze to doplňuje zprávu, že by LG takovou nabídku nemuselo odmítnout, kdyby přišla.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *