Domů » Bleskovky » Věděli jste, že Apple AirTag komunikuje i s Androidem? Poradíme, jak snadno nalézt jeho majitele

Věděli jste, že Apple AirTag komunikuje i s Androidem? Poradíme, jak snadno nalézt jeho majitele

Apple AirTag

Představení lokalizačního štítku AirTag vyvolalo značný rozruch. O plánech Applu se spekulovalo delší dobu, z čehož měli obavy konkurenti v čele s Tile, pro něž je hledání ztracených věcí hlavní obživou, ale zároveň radost jiné firmy, jako třeba Samsung, který by rovněž rád prorazil se svým štítkem SmartTag (recenze).

Vzhledem k těsnému propojení AirTagu s ekosystémem od Applu zde vyvstala otázka, zda bude lokalizační štítek fungovat také s telefony s operačním systémem Android. Ačkoli odpověď zní ne, mohou vám majitelé nejrozšířenějšího mobilního systému pomoci alespoň s nalezením vašich ztracených věcí.

Informace načtete i na Androidu

Zatímco AirTag pro lokalizaci využívá výhradně síť zařízení s iOS, šťastný nálezce může vyčíst informace z AirTagu pomocí NFC (tedy například i na smartphonu se systémem Android). Stačí tedy k nalezenému AirTagu přiložit telefon s NFC, na kterém se následně zobrazí informace o majiteli a případná zpráva pro nálezce, včetně možnosti vložení telefonního čísla. Pro majitele iPhonu platí stejný postup.

apple airtag 08
Apple AirTag

Pakliže jste AirTag našli a chtěli byste si jej nechat, můžete na to rovnou zapomenout. Štítek je totiž svázaný s Apple ID majitele, takže jej se svým účtem propojit nemůžete. Jedná se o podobný druh zabezpečení jako v případě iPhonu či iPadu – bez původního účtu jste zkrátka nahraní.

Co dělat v případě, že chcete předmět s lokalizačním štítkem od Applu někomu půjčit? V aplikaci lze snadno přerušit upozornění na ztracený štítek na jeden den, a pokud budete předmět sdílet v rámci rodiny, není problém vypnout upozornění natrvalo. Lokalizační štítky AirTag už v redakci testujeme a brzy se můžete těšit na jejich recenzi.

Apple AirTag se na českém trhu prodává za 890 korun, případně 2 990 korun, pokud si zakoupíte rovnou čtyři kousky. Za příslušenství si pořádně připlatíte – silikonové poutko vás vyjde na 890 korun, tedy stejně jako jeden AirTag, a kožená klíčenka pro změnu na 1 090 korun.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

6 komentářů

  1. Službu „Najít“ jsem kvůli Airtagům kompletně vypnul a doufám, že to Apple bude respektovat. Ta myšlenka je zajímává, ale očekával bych, že se mě jako uživatele zeptají, jestli hodlám svůj iPhone tomuto propůjčit. Ta představa, že používají můj iPhone k mnou neoprávněnému budování nějaké jabko lokační sítě se mi vůbec nelíbí

    • Řekl bych, že tohle má Apple dávno pořešeno v nějakých licenčních podmínkách (které nikdo nečte), takže se určitě nikoho na nic ptát nebude.

  2. Na WR Techu říkal, že mu info o airtagu samsung nenačetl :-P

    • Tak ono se celkově informacím v té rádoby napodobenině Unbox Therapy většinou nedá moc věřit…

    • No upřímně, kdybych nějakou tu eplí cetku našel, žádnou informaci bych nenačítal. Vyndal bych mu baterii a hodil ho do koše :-)

    • Tyjo, tak to jsi hustej, teplomete :-D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).