Domů » Bleskovky » Apple AirTags: lokalizační štítky s jablíčkem ve znaku konečně mají oficiální podobu

Apple AirTags: lokalizační štítky s jablíčkem ve znaku konečně mají oficiální podobu

První letošní tisková konference firmy Apple odhalila dlouho spekulovanou novinku v podobě lokalizačních štítků Apple AirTags. Kalifornský gigant se tímto zařadil po bok Samsungu, který svůj Galaxy SmartTag má na trhu už nějakou chvíli. Dokáží se v tvrdé konkurenci prosadit?

apple airtag 2
Apple AirTag

O samotném lokalizačním štítku toho Apple příliš neprozradil. Jeho podoba odpovídá předchozím únikům – jedná se o malý kulatý puk, který můžete snadno ukrýt v batohu, zavazadle či si jej připevnit na klíče. To lze díky kožené klíčence a dalšímu příslušenství, do kterého lze Apple AirTag zasunout. Štítek si zároveň můžete přizpůsobit gravírováním zdarma.

apple airtags
Apple AirTag

AirTagy lze vyhledávat pomocí iPhonu a aplikace Find My, která vás ke ztracenému předmětu navede pomocí vizuální, zvukové a haptické odezvy, což ocení především lidé s nějakým druhem postižení. Uvnitř najdeme čip Apple U1, který se postará o spolehlivé nalezení vašich předmětů s využitím technologie UWB. To bohužel znamená, že jej budete moci využít pouze s iPhonem 11 či novějším modelem, který tuto technologii podporuje.

apple airtag 4
Vyhledávání AirTagu v aplikaci Find My

Společně s AirTagem otevírá Apple svou platformu Find My pro vývojáře třetích stran. Ačkoli byla firma z Cupertina skoupá na detaily, pravděpodobně se dočkáme podpory populárních štítků Tile a dalších známých značek. Apple rovněž zdůrazňoval bezpečnost – AirTag neukládá polohu a všechny přenosy dat jsou šifrovány. Na baterii vydrží podobně jako konkurence, tedy zhruba jeden rok. Zároveň je AirTag také voděodolný, konkrétně pod certifikací IP67.

apple airtag 3
Apple AirTag

Apple AirTag zamíří do prodeje už 30. dubna za cenu 890 korun, případně 2 990 korun, pokud si zakoupíte rovnou čtyři kousky. Za příslušenství si pořádně připlatíte – silikonové poutko vás vyjde na 890 korun, tedy stejně jako jeden AirTag, a kožená klíčenka pro změnu na 1 090 korun. K dispozici je také příslušenství třetí strany, konkrétně firmy Belkin – ta nabízí bezpečné poutko za 390 korun.

Apple AirTag prislusenstvi
Příslušenství pro Apple AirTag

Kromě AirTagu dnes Apple také představil nový iMac, který láká kromě jiného na velmi vysoký výkon, tenké tělo nebo skvělý displej.

Introducing AirTag | Couch | Apple

Apple AirTag se na českém trhu prodává za 890 korun, případně 2 990 korun, pokud si zakoupíte rovnou čtyři kousky. Za příslušenství si pořádně připlatíte – silikonové poutko vás vyjde na 890 korun, tedy stejně jako jeden AirTag, a kožená klíčenka pro změnu na 1 090 korun.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

6 komentářů

  1. Hmm… tak to bude muset jít Samsung s cenou SmartTagů dolů. Varianta s UWB je za 1099 Kč. Jestli AirTagy stojí 625 Kč bez DPH pro USA, tak počítám, že u nás by se mohly prodávat za 800.

  2. To bohužel znamená, že jej budete moci využít s iPhonem 11 a novějším. -> Proč bohužel? Bohužel pro tebe, Chroboku.

    • Bohuzel proto, ze dost lidi porad pouziva iP7-XS. Protoze diky jinak skvele SW podpore jsou tyhle telefony naprosto pouzitelne (a min co se tyce 8 a vyssi, tak porad i velmi svizne) dodnes. Takze nemoznost pouzivat AirTagy urcite skoda pro tyhle uzivatele je.

    • Realita je taková, že Tag půjde využívat i se staršími, jen to UWB holt samozřejmě nebude fungovat.

  3. Bez GPS krám k ničemu

  4. „To bohužel znamená, že jej budete moci využít pouze s iPhonem 11 či novějším modelem, který tuto technologii podporuje.“

    No určitě. Protože předchozí iPhony totiž bluetooth nepodporují :D To je taková novinka, že ji podporuje jen pár telefonů na světě

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).