Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy SmartTag: s chytrým přívěškem snadno naleznete telefon i peněženku

Samsung Galaxy SmartTag: s chytrým přívěškem snadno naleznete telefon i peněženku

V rámci dnešního Galaxy Unpacked eventu nezůstalo pouze u nových telefonů. Jihokorejský výrobce nezanedbal ani příslušenství a kromě nových bezdrátových sluchátek Galaxy Buds Pro představil také chytrý přívěšek Galaxy SmartTag. Jeho hlavními funkcemi jsou lokalizace telefonu a předmětů, na kterých bude připnut a dále také možnost ovládat různá připojená zařízení.

EI T5300B 006 Dynamic2 Black 201228
SmartTag můžete k předmětům zavěsit nebo je do nich díky miniaturním rozměrům ukrýt.

Základní schopností přívěšku je sdílení polohy. Můžete si jej tedy připnout například na klíče, peněženku nebo zavazadlo, ale třeba i kolo nebo domácího mazlíčka. Díky připojení přes Bluetooth Low Energy s dosahem až 120 metrů pak daný předmět snadno naleznete prostřednictvím aplikace SmartThings, případně díky akustickému signálu, který přívěšek dokáže vydávat. Stejně tak můžete využít i samotný SmartTag k nalezení telefonu – stačí dvakrát stisknout vestavěné tlačítko a váš smartphone začne vyzvánět.

Galaxy SmartTag: Tag it. Find it. Simply smart. | Samsung

Kromě předmětů lze SmartTagy využívat také ke sdílení polohy mezi lidmi, například v rámci rodin. Poslední známá poloha jednotlivých přívěšků se vám pak bude zobrazovat v aplikaci, kde si každý z nich můžete označit podle potřeby.

Ztracené přívěšky pak dokáží detekovat všechna zařízení se službou SmartThings Find – anonymní údaje o poloze nahrají do cloudu a z něj jsou následně odeslány majiteli konkrétního SmartTagu. Zejména kvůli této funkci budou přívěšky kompatibilní pouze s telefony a tablety řady Samsung Galaxy, které mají Android 8.0 nebo vyšší.

PC SmartTag 04
A na co byste si nový SmartTag pověsili vy?

Galaxy SmartTag umožňuje také vestavěným tlačítkem ovládat další zařízení. Propojit jej můžete například s televizory, chytrými světly nebo dokonce termostaty a jedním stiskem můžete vyslat povel i několika zařízením naráz. Při odchodu z domu tak můžete například vypnout TV, zhasnout žárovky a snížit teplotu.

Zařízení samotné má rozměry 39 x 39 x 9,8 mm a disponuje certifikací IP53, která jej částečně chrání proti prachu a vodě. K napájení budou SmartTagy využívat jednu mincovou baterii typu CR2032 a výrobce slibuje výdrž až několik měsíců.

 

K dispozici budou dvě barevné varianty – černá dorazí na český trh již 29. ledna, béžová pak v průběhu února. Doporučená maloobchodní cena bude v obou případech činit 899 Kč, k předobjednávkám smartphonů řady Galaxy S21 však můžete získat jeden SmartTag zdarma.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

6 komentářů

 1. moc netuším k čemu to využít a ta stadnardní prodejní cena je dost mimo. v čem je to lepší než třeba Tile tagy?

  • V nicem, ale je to ten ekosystem 🤭

  • Na tom je nejlepší, že se nelokalizuje jen ID toho tagu, ale ID všech telefonů které s ním přes BT/UWB přijdou do kontaktu. U Samsungu to snad půjde blokovat aby váš telefon na cizí tag nereagoval a nedával mu/výrobci data o vaší poloze a kde jste tag kontaktovali, u Applu je ale celkem jistota že nad tím uživatel (majitel je silné slovo) iPhonu nebude mít moc. Velmi efektivní technologie na lavinové mapování pohybu hw ID.

 2. Kdy to asi jeden nejmenovanej konkurent okopiruje 🤭 jako vse za posledni roky 🤭

  • Nokia Treasure Tag 2013/2014:
   [odkaz]

   Doma se mi jeden válí, šlo přes to např. ovládat foťák na selfie klacku

 3. A hele, Lag Tag je tady.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).