Samsung Galaxy SmartTag: s chytrým přívěškem snadno naleznete telefon i peněženku

PC SmartTag 02 1

V rámci dnešního Galaxy Unpacked eventu nezůstalo pouze u nových telefonů. Jihokorejský výrobce nezanedbal ani příslušenství a kromě nových bezdrátových sluchátek Galaxy Buds Pro představil také chytrý přívěšek Galaxy SmartTag. Jeho hlavními funkcemi jsou lokalizace telefonu a předmětů, na kterých bude připnut a dále také možnost ovládat různá připojená zařízení.

EI T5300B 006 Dynamic2 Black 201228
SmartTag můžete k předmětům zavěsit nebo je do nich díky miniaturním rozměrům ukrýt.

Základní schopností přívěšku je sdílení polohy. Můžete si jej tedy připnout například na klíče, peněženku nebo zavazadlo, ale třeba i kolo nebo domácího mazlíčka. Díky připojení přes Bluetooth Low Energy s dosahem až 120 metrů pak daný předmět snadno naleznete prostřednictvím aplikace SmartThings, případně díky akustickému signálu, který přívěšek dokáže vydávat. Stejně tak můžete využít i samotný SmartTag k nalezení telefonu – stačí dvakrát stisknout vestavěné tlačítko a váš smartphone začne vyzvánět.

https://www.youtube.com/watch?v=r26JHAOtVSc&ab_channel=Samsung

Kromě předmětů lze SmartTagy využívat také ke sdílení polohy mezi lidmi, například v rámci rodin. Poslední známá poloha jednotlivých přívěšků se vám pak bude zobrazovat v aplikaci, kde si každý z nich můžete označit podle potřeby.

Ztracené přívěšky pak dokáží detekovat všechna zařízení se službou SmartThings Find – anonymní údaje o poloze nahrají do cloudu a z něj jsou následně odeslány majiteli konkrétního SmartTagu. Zejména kvůli této funkci budou přívěšky kompatibilní pouze s telefony a tablety řady Samsung Galaxy, které mají Android 8.0 nebo vyšší.

PC SmartTag 04
A na co byste si nový SmartTag pověsili vy?

Galaxy SmartTag umožňuje také vestavěným tlačítkem ovládat další zařízení. Propojit jej můžete například s televizory, chytrými světly nebo dokonce termostaty a jedním stiskem můžete vyslat povel i několika zařízením naráz. Při odchodu z domu tak můžete například vypnout TV, zhasnout žárovky a snížit teplotu.

Zařízení samotné má rozměry 39 x 39 x 9,8 mm a disponuje certifikací IP53, která jej částečně chrání proti prachu a vodě. K napájení budou SmartTagy využívat jednu mincovou baterii typu CR2032 a výrobce slibuje výdrž až několik měsíců.

 

K dispozici budou dvě barevné varianty – černá dorazí na český trh již 29. ledna, béžová pak v průběhu února. Doporučená maloobchodní cena bude v obou případech činit 899 Kč, k předobjednávkám smartphonů řady Galaxy S21 však můžete získat jeden SmartTag zdarma.

Autor článku blank
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

Kapitoly článku