TOPlist

Ve hře Game of War utratil desítky milionů korun, nyní jej čekají oplétačky se zákonem

S obrovským rozmachem chytrých telefonů obrátil herní průmysl pozornost k těmto malým přístojům v našich kapsách. Jednorázové nákupy her jsou již takřka raritou, mnohem více se prosazují modely freemium – tedy možnost užívat si hru zdarma, zpravidla však narazíte na limit, kde už další postup v příběhu není možný bez nákupu nějakého předmětu.

inapp_nakup

Herní titul Game of War: Fire Age patří do této kategorie. V současnosti se jedná se o nejvýdělečnější hru pro mobilní telefony, v průměru hráči utratí za předměty takřka 550 dolarů (téměř 14 000 Kč) za rok. V porovnání s Kevinem Lee Co se ale stále jedná o směšnou částku. Ten totiž zpronevěřil peníze svého zaměstnavatele a za herní předměty utratil jeden milion dolarů, tedy přes 24 milionů Kč. Jelikož jsou spotřebovatelné a jejich cena se pohybuje od 2 do 400 dolarů (50 – 10 000 Kč), není hráč ničím limitován a může nakupovat do nekonečna.

game_of_war

Kevin zpronevěřil celkově 5 milionů dolarů (127 milionů Kč) z prostředků svého zaměstnavatele, které investoval mimo her i do plastických zákroků a do lístků na zápasy svého oblíbeného týmu v americkém fotbale. Jelikož se ke svému činu přiznal, bude mu výrazně zmírněn trest a maximální, 20 letý pobyt za mřížemi mu již nehrozí. O konkrétní sazbě však rozhodne soud v květnu.


Nakupujete také předměty v herních titulech? A jakou nejvyšší částku jste za ně utratili? Dejte nám vědět v komentářích.

Autor článku David Preiss
David Preiss

Kapitoly článku