Domů » Bleskovky » Ve hře Game of War utratil desítky milionů korun, nyní jej čekají oplétačky se zákonem

Ve hře Game of War utratil desítky milionů korun, nyní jej čekají oplétačky se zákonem

S obrovským rozmachem chytrých telefonů obrátil herní průmysl pozornost k těmto malým přístojům v našich kapsách. Jednorázové nákupy her jsou již takřka raritou, mnohem více se prosazují modely freemium – tedy možnost užívat si hru zdarma, zpravidla však narazíte na limit, kde už další postup v příběhu není možný bez nákupu nějakého předmětu.

inapp_nakup

Herní titul Game of War: Fire Age patří do této kategorie. V současnosti se jedná se o nejvýdělečnější hru pro mobilní telefony, v průměru hráči utratí za předměty takřka 550 dolarů (téměř 14 000 Kč) za rok. V porovnání s Kevinem Lee Co se ale stále jedná o směšnou částku. Ten totiž zpronevěřil peníze svého zaměstnavatele a za herní předměty utratil jeden milion dolarů, tedy přes 24 milionů Kč. Jelikož jsou spotřebovatelné a jejich cena se pohybuje od 2 do 400 dolarů (50 – 10 000 Kč), není hráč ničím limitován a může nakupovat do nekonečna.

game_of_war

Kevin zpronevěřil celkově 5 milionů dolarů (127 milionů Kč) z prostředků svého zaměstnavatele, které investoval mimo her i do plastických zákroků a do lístků na zápasy svého oblíbeného týmu v americkém fotbale. Jelikož se ke svému činu přiznal, bude mu výrazně zmírněn trest a maximální, 20 letý pobyt za mřížemi mu již nehrozí. O konkrétní sazbě však rozhodne soud v květnu.

Game of War - Fire Age
Cena: zdarma

Nakupujete také předměty v herních titulech? A jakou nejvyšší částku jste za ně utratili? Dejte nám vědět v komentářích.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

4 komentářů

  1. Maximum, co jsem dala, bylo asi 50 Kč v Candy Crash Soda Saga :D. Raději si zaplatím za celou aplikaci najednou, než abych platila za tzv. mikrotransakce…

    • To je trochu nešťastný pohled, který zbytečně generalizuje. Jasně, platit za nekonečnou náplň (střelivo, diamanty, apod.) je nesmysl, ale za obsah je to normální. Jako např. zbraň, ta ti zůstane. Něco třeba na 7 mágů. RPG, první dvě mapy zdarma, pokud zaujme, mikrotransakcí koupíš další a pak třeba další nebo jednorázově odemkneš celou hru.

  2. Nechápu, jak může někdo kvůli takové příšerné hře utratit přes 10 milionů. Ta hra má naprosto příšernou grafiku, je tam hromada textu a vlastně ani nevím, o co tam jde. A navíc je to vlastně to samé jako Mobile strike, jen tam změnili vojenské prostředí za antické. Hnus.

  3. Nevím,ale já tuto hru hraji už vic jak rok a stála mne 2x 350kč. Každý má na výběr ,buď hraje a má možnost spoustu surovin,zlata atd. vyhrát v soutěžích a nebo chce vše hned a musí platit.Hned nehoňte hru pokud ani nevíte oč v ní jde.S pozdravem hráč Game Of War: Věk ohně

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).