Vánoční provoz v síti Vodafone: Méně hovorů, více MMS zpráv

Operátoři se letos tradičně pochlubili statistikou vánočního provozu ve své síti. Jako první se podíváme na Vodafone, který zaznamenal nárůst hovorů do zahraničí, za což pravděpodobně mohou nové tarify s volnými minutami do cizích zemí. Počet odeslaných SMS zůstal téměř stejný jako loni, počet vnitrostátních hovorů naopak mírně poklesl. Překvapivý vztestup zaznamenaly MMS zprávy, přenášelo se i více dat, což ale asi nikoho nepřekvapí.

Telefonní hovory

Hovorů Vodafone spojil téměř  7,3 miliónů, což je o 7 % méně než loni. Špička nastala kolem 10. hodiny. Lidé si zřejmě vyřídili vše potřebné během předcházejícího víkendu, proto si o Štědrém dnu spíše dopřávali soukromí.

Textové zprávy

Lidé si letos o Vánocích vzájemně v naší síti (z telefonů i z aplikací) poslali celkem – 17,2 milionu SMS, což je o 1 % více, než loni.  Špička co se týče SMS nastala kolem 13:05.

MMS zprávy

Lidé si letos o Vánocích vzájemně z mobilů poslali téměř 170 000  MMS, což je o 30 % více, než loni. Špička co se týče MMS nastala kolem 13:00.

Datový provoz

Letos lidé o Štědrém dnu i bez marketingové podpory datových služeb přenesli o 6 % více dat, než loni. Špička nastala kolem osmé hodiny.

  • Hovory do ciziny: na Slovensko, Ukrajinu, do Německa, Ruska a Velké Británie
  • Cizinci přihlášení o Štědrém večeru do sítě Vodafone: nejvíce u nás bylo Němců, Holanďanů a Britů
Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku