Domů » Bleskovky » Valve hlásí zpoždění, Steam Deck to pod stromeček nestihne

Valve hlásí zpoždění, Steam Deck to pod stromeček nestihne

Fanoušci PC hraní na cestách netrpělivě očekávají příchod zařízení Steam Deck, který kombinuje architekturu stolního počítače s konzolí Nintendo Switch. Jeho příchodu se podle samotného Valve měli dočkat ještě v předvánočním termínu, na což se nejeden hráč těšil. Nyní však přichází hořké zklamání.

steam deck valve

Steam Deck se stejně jako celý svět musí potýkat s nedostatkem čipů a jiných komponent, což má bohužel neblahý vliv také na jeho datum vydání. Oproti původním plánům se Steam Decku dočkáme o celé dva měsíce později, tedy někdy v únoru 2022.

Steam Decku se první hráči dočkají až v únoru 2022

Valve bohužel neuniklo stejným potížím, jaké mají také ostatní výrobci konzolí. Nintendo oznámilo snížení produkce konzole Switch o celou pětinu už před nějakou dobou, Sony se k úpravě predikce prodejů PlayStation 5 odhodlalo teprve nyní.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Diskuze k článku

  1. Co se tyce vanoc a horkeho zklamani – to je ponekud prehnane…. Pred vanocemi by to i podle puvodnich planu dostala jen hrstka nejrychlejsich z prvnich predobjednavek. Slo spis o symbol. Naprosta vetsina predobjednavek byla uz tehdy slibena az na rok 2022 (daval jsem predobjednavku par tydnu pozdeji a myslim ze termin byl uz tehdy druhy kvartal 2022, mozna i po druhem kvartale – uz si ted nepamatuju).

    No, ja osobne si tipuju ze se ke me dostane tak pristi rok po prazdninach. :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).