Domů » Bleskovky » V USA řádil hurikán Ida. Apple opět slíbil finanční pomoc

V USA řádil hurikán Ida. Apple opět slíbil finanční pomoc

Nad americkým státem Louisiana v uplynulém víkendu řádila tropická bouře Ida. Generální ředitel Applu Tim Cook následně na svém Twitteru informoval, že Apple přispěje na obnovu poškozeného majetku. Příspěvek Cooka byl poměrně strohý a nezahrnoval bližší informace ohledně množství vynaložených prostředků ani kam konkrétně peníze poputují.

povoden flood zaplavy unsplash
Ilustrační obrázek

Hurikán Ida zapříčinil sesuvy půdy v blízkosti města Port Fourchon. Vítr dosahoval rychlosti 240 km za hodinu a Ida je tak druhým nejsilnějším hurikánem nad USA po hurikánu Katrina z roku 2005. V důsledku řádění Idy se milion obyvatel města New Orleans ocitlo bez proudu.

Apple celkem pravidelně přispívá na nápravy škod způsobených hurikány, povodněmi nebo rozsáhlými požáry. Můžeme vzpomenout například hurikány Matthew a Harvey, po kterých Apple taktéž deklaroval finanční pomoc. Cook se na svém Twitteru podobně vyjadřoval i v případě letošních povodní v Evropě.

Cook mimochodem před nedávnem za úspěchy firmy Apple dostal bonus ve výši 750 milionů dolarů. Na pozici šéfa cupertinského technologického giganta nastoupil v roce 2011 a od té doby hodnota společnosti vzrostla o více než 1200 procent.

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Diskuze k článku

  1. Tak to má bejt. Chválím Apple za tento přístup. Aspoň v něčem jsou prospěšní. Jejich produkty stojí za starou bačkoru.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).