Domů » Bleskovky » Čínu trápí obří záplavy. Největší továrna na výrobu iPhonů nijak zasažena nebyla

Čínu trápí obří záplavy. Největší továrna na výrobu iPhonů nijak zasažena nebyla

Čínskou provincii Che-nan a speciálně její hlavní město Čeng-čou ochromily na začátku týdne silné přívalové deště. Množství srážek, které zde za 3 dny spadlo, bylo stejné, jako ve městě standardně spadne za celý rok. Kromě mnoha dalších firem je na tomto území taktéž důležitá továrna společnosti Foxconn, která je hlavním dodavatelem Applu.

povoden flood zaplavy unsplash
Ilustrační obrázek

Podle CNBC ale výroba nebyla nijak ohrožena a povodně neměly přímý vliv na provoz továrny Foxconnu v Čeng-čou, která je největším producentem iPhonů. Zdržení výroby by mělo zásadní vliv na dodávky iPhonů 13 v budoucích měsících.

Výroba iPhonů v jedné z továren Foxconnu

Kvůli bezpečnostním opatřením muselo být více než 100 000 lidí evakuováno a 12 lidí v souvislosti s přívalovými dešti zahynulo. Za hodinu spadlo v oblasti více srážek než běžně za celý měsíc.

Na přírodní katastrofy posledních týdnů zareagoval i Tim Cook. Přes Weibo oznámil, že Apple finančně podpoří postižené oblasti, a před týdnem se podobně vyjádřil i k událostem v Německu, Belgii i v zemích východní Evropy.

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).