Domů » Články » BlackBerry Messenger pro iOS a Android brzy nabídne audio a videohovory, sdílení obrazovky a další funkce

BlackBerry Messenger pro iOS a Android brzy nabídne audio a videohovory, sdílení obrazovky a další funkce

Před dvěma měsíci otevřel ostružinový kecálek BBM své brány uživatelům Androidu a iOS, za tuto dobu přibylo 40 milionů aktivních uživatelů a další má nalákat chystaná velká aktualizace.

I přes poměrně úspěšný start však BBM na konkurenčních platformách stále nabízí menší portfolio funkcí než na svém domovském operačním systému, to se však má brzy změnit.

BlackBerry zveřejnilo na svém YouTube kanálu video s ukázkou nových funkcí, které dle jejich slov již brzy dorazí v aktualizaci na Android a iOS. Z funkcí, které jsou již nyní na ostružinových telefonech, půjde především o audio a video hovory se stereo zvukem; audiohovory jsme již dříve v redakci testovali na BlackBerry Z10 a Q10 a můžeme potrdit, že kvalita zvuku při telefonování přes BBM je znatelně vyšší než u běžných hovorů přes síť operátora. Dále budou moci uživatele živě sdílet obrazovku svého telefonu a během hovoru tak například ukázat přátelům fotografie z dovolené či promítat dálkově powerpointovou prezentaci.

novou funkcí budou takzvané BBM Channels, což je v podstatě mikrosociální síť v rámci samotného messengeru, kde mohou jednotliví uživatelé, zpravodajské weby i velké společnosti sdílet novinky a diskutovat v komentářích i skupinovém chatu s těmi, kteří daný kanál sledují. Toto rozhraní přibylo do BBM oficiálně zhruba před měsícem a dle statistik v poslední tiskové zprávě již bylo údajně vytvořeno přes 250 tisíc kanálů mezi kterými nechybí ani společnosti jako Desigual fashion, USA Today, Mercedes-Benz Canada a další. Pokud již BBM Channels používáte na své ostružině, můžete si přidat do sledovaných i SmartMania.cz kanál, který najdete vyhledáním podle názvu či zadáním pinu C0001C35B.

Nyní se dostáváme k funkcím, která budou zcela nové jak pro iOS a Android, tak i pro BlackBerry 10. Půjde o možnost živého sdílení GPS pozice po předem určený časový interval. Pokud si tedy budete s někým například domlouvat schůzku ve městě, budete moci na 10 minut aktivovat sdílení vaší polohy a zvolený uživatel vás uvidí jako pohybující se šipku na mapě. Tato funkce bude umožněna díky integraci služby Glympse, dosud bylo možné sdílet pouze statickou polohu s detekovanou adresou.

Poslední aktualizace se bude týkat hlasových vzkazů, které nyní půjdou posílat jednodušeji tak, že podržíte tlačítko pro nahrání a jakmile jej pustíte, zpráva se odešle, bude to tedy fungovat na podobném principu jako „Push to talk“. Spolu se zachovaným vysokým zabezpečením, o kterém jsme vás před nedávnem informovali v samostatném článku, se tak BlackBerry Messenger stává celkem konkurenceschopným kecálkem, jen čas však ukáže, jak dobře či špatně obstojí vedle multiplatformní konkurence jako Skype, WhatsApp nebo Viber. V boji mu má pomoci nová taktika, kdy bude předinstalován v Androidích telefonech od dvanácti výrobců telefonů včetně LG. O přesném datu uvolnění aktualizace vás budeme informovat jakmile bude termín oficiálně potvrzen.

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

8 komentářů

  1. To jsem zvědav, jestli BBM bude taky pro Windows Phone, nevíte to někdo?

  2. Uz ho mam a je super hlavne to zabezpeceni je zajimavy ostane nemci by si ho pro nic za nic nebrali

  3. David Podzimek

    Spíše by mohla přijít slíbená verze pro tablety a PC/Mac.

  4. kalousz (neregistrovaný)

    NYNY: na WP by mel byt take a snad i zacatkem roku. bohuzel neni nikde nic oficialniho :(

  5. NA wp bude prd klasika

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).