Domů » Bleskovky » V Apple Watch lze aktivovat eSIM od T-Mobile. Volání z hodinek stojí 99 Kč měsíčně

V Apple Watch lze aktivovat eSIM od T-Mobile. Volání z hodinek stojí 99 Kč měsíčně

T-Mobile dnes spouští službu Apple Watch Connection a jako první operátor v České republice tak umožňuje plné využití Apple Watch i mimo dosah spárovaného iPhonu. Od dnešního dne také zařazuje do nabídky chytré hodinky Apple Watch Series 6 a Apple Watch SE ve verzi GPS + Cellular s podporou eSIM.

Apple Watch SE uvod
eSIM od T-Mobile míří do Apple Watch

Díky službě Apple Watch Connection a zabudované elektronické eSIM v hodinkách mohou majitelé chytrých hodinek od Applu volat ze svého telefonního čísla, aniž by museli být v blízkosti svého iPhonu. S nově aktivovanou službou tak lze z hodinek volat, zasílat a přijímat zprávy, používat hlasovou asistentku Siri, streamovat hudbu, využívat služby vyžadující mobilní připojení i řadu dalších funkcí.

Spárování hodinek a aktivaci služby lze provést jednoduše přímo v aplikaci Watch na iPhonu. Po propojení získají hodinky nastavení tarifu podle telefonu a v síti budou přihlášené pod stejným telefonním číslem. Můžete tedy používat obě zařízení současně nebo na sobě zcela nezávisle – například při sportovních aktivitách může nechat iPhone doma.

Apple Watch SE 20
K telefonování z Apple Watch už nepotřebujete spárovaný iPhone

Služba je dostupná pro všechny zákazníky T-Mobile s Apple Watch ve verzi GPS + Cellular, kteří mají aktivovaný mobilní hlasový tarif a aktivují si službu Apple Watch Connection. Cena služby je 99 Kč za měsíc, přičemž pokud si službu aktivujete do roka od oficiálního uvedení, získáte první tři měsíce zdarma.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

4 komentářů

  1. Podařilo se to někomu rozchodit s neApple hodinkami?

    Ideálně TicWatch Pro 3 Cellular-LTE?

    Oficiálně to podporované není, ale eSIM českých operátorů na těchto hodinkách rozchodit jde (jen pak měl člověk v hodinkách jiné číslo, než na mobilu).

  2. Super, ale proč si za to T-Mobile účtuje 99 Kč? Vždyť už platím za tarif v mobilu a tohle se jen spáruje s mým tarifem. Tzn. že kdybych nevolal z hodinek, volám stejně ze svého mobilu. Tady jsou v T-Mobilu opět vychcaný a chtějí jen vytřískat další peníze….

    • Doporučuji se podívat kolik se za tuto službu platí v zahraničí. Naopak je cena velmi příznivá a navíc podpořena promo akcí – 3 měsíce zdarma

    • To Creyzy: právě, pokud se jedná jen o duplicitní eSIM například do hodinek, tak si většina evropských operátorů neúčtuje vůbec NIC.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).