Domů » Bleskovky » USA chtějí zlikvidovat byznys Huawei úplně. Odříznou jej od mobilních čipsetů

USA chtějí zlikvidovat byznys Huawei úplně. Odříznou jej od mobilních čipsetů

Společnost Huawei zvládá i bez amerických technologií vyvíjet nové smartphony, uživatelé však musí skousnout spoustu omezení vyplývající z absence služeb a aplikací Google. Z tohoto důvodu jsou nově představené telefony čínské značky na západních trzích prakticky neprodejné, což dokazuje tabulka největších globálních výrobců telefonů, ve které se Huawei pomalu propadá. Administrativa Donalda Trumpa se ale rozhodla zasadit Huawei další velkou ránu.

trump huawei
USA chtějí zlikvidovat byznys Huawei úplně. Odříznou jej od mobilních čipsetů (zdroj obrázku: Pexels)

USA chtějí Huawei odříznout od mobilních čipsetů

V minulém měsíci vyplynulo na povrch, že američtí úředníci chystají nové předpisy, které by mohly Huawei ještě více znepříjemnit byznys. Myšlenka je následující – pokud producent mobilních čipů používá k výrobě americké technologie, a zároveň má v plánu dodávat své produkty firmě Huawei, musí od USA k této činnosti získat licenci.

Tento předpis je zjevně vytvářen proto, aby se zpřetrhala vazba mezi Huawei a tchajwanskou firmou TSMC, která pro Huawei (respektive pro dceřinou firmu HiSilicon) produkuje čipsety Kirin, a využívá přitom americké technologie. Bohužel pro Huawei je TSMC čelní výrobce čipsetů disponující nejmodernějšími technologiemi, v Číně žádný takový není.

NepřehlédněteOtestovali jsme Huawei AppGallery: Android bez Googlu je jeden velký kompromis

Podle agentury Reuters prošel návrh tohoto předpisu v minulém týdnu schvalovacím procesem a chybí mu jediné – podpis Donalda Trumpa. V současnosti se nedá počítat s tím, že by americký prezident známý svojí antipatií vůči Huawei (a Číně obecně) navrhované změní podepsat odmítl.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
QWERTZ
Anonym
QWERTZ
Offline

Vyborna zprava. Jeste by to chtelo pritvrdit.

tomas
Anonym
tomas
Offline

Dôvod?

Michal
Anonym
Michal
Offline

Spravedlnost.

fryy
Anonym
fryy
Offline

aká spravodlivosť? v čom konkrétne?

Michal
Anonym
Michal
Offline

Aby nevydělával ve světě díky americkým technologiím, když v Číně jsou některé zakázaný.

fryy
Anonym
fryy
Offline

príspevok bez akéhokoľvek logického základu. padne huawei, výrazne sa zníži konkurencia, stúpnu ceny. a to sa už aj deje. okrem toho je tu množstvo iných čínskych výrobcov. tí hrozbou nie sú? huawei má na svedomí nárast kvality a technologickej vyspelosti mobilov u všetkých výrobcov. a to pre tú spomínanú konkurenciu. trump sa správa ako malé decko, ktorému zoberú hračku.

Leftys gaming life
Anonym
Leftys gaming life
Offline

Upřímně mám Huawei sám a je lepší než nějaký 🍏 podobný blbosti, myslím že se shodneme že nejlepší je Nokia

_qam_
Uživatel
_qam_
Offline

Neshodneme… uff, už aby kidi táhli zpátky do škol.

Jiří
Anonym
Jiří
Offline

Chtěl bych jen podotknout že někteří studenti jsou i plnoletí

lukass71
Uživatel
lukass71
Offline

Jiri: Ja myslim, ze „leftys gaming life“ fakt zadny plnolety student nebude:)

TvujTatka
Anonym
TvujTatka
Offline

A viděli jste, za jak dlouho postavili mega nemocnici? Jak dlouho jim asi bude trvat to obšlehnout? Restrikce k smíchu

QWERTZ
Anonym
QWERTZ
Offline

Software neumi ani dnes, protoze se kopiruje velice slozite.

Tom1122
Anonym
Tom1122
Offline

Někdo žere Čínskou propagandu že? Postavit hnusný barák s prefabrikátů umí kde kdo,ale zajistit potřebnou péči je věc druhá-A to podle úmrtnosti Číňanum zrovna moc nejde.
A Huawei.Game Over.Alespoň se poučí že krást práci jiným nese následky.Konečně…

tomas
Anonym
tomas
Offline

Tomm … ,,Postavit hnusný barák s prefabrikátů umí kde kdo,ale zajistit potřebnou péči je věc druhá-A to podle úmrtnosti Číňanum zrovna moc nejde.,,

Prečo potom sa nepostavili take nemocnice inde na svete?. A s tou umrtnostou. V taliansku a usa maju vyššiu umrtnost ako v cine. Co to neiste.

Co sa tyka patentovych veci. Cina patri medzi najväčšie krajiny s patentovymi licenciami. Keby ze sa správali ako usa ako by to dopadlo. Prečo toto správanie trpí cely svet? Rukojemnikom sa moze stat kazda krajina ktora nepočúva usa? Pozrite sa južnú Ameriku. Všetky krajiny ktoré sa vzopreli usa su v embargu….

tomas
Anonym
tomas
Offline

Údaje o počtu mrtvých v Číně budou pravděpodobně (a fakt nečekaně:D) velmi zkreslené. Přiznávají 2500 mrtvých ve Wu-chanu, ale zjistilo se, že přivezli 5000 uren do jedné z márnic a další dodávky jsou na cestě. Celkem má Wu-chan 7 márnic. Číslům z Číny nevěřte, stejně tak tomu, že v Rusku není nikdo nemocný :) [odkaz]

Peťa
Anonym
Peťa
Offline

Číně nemůžeš věřit ani ty šikmé oči, takže info o počtu nakažených a úmrtích musíš brát s velkou rezervou. To samé i s patentama. Technologie si nakradli a zkopírovali. S tím, že na to někdo měl patent nebo vyhrazená práva, se vůbec nesrali. Takže ano, nyní mají spoustu svých patentů, které ostatní musí respektovat nebo za ně platit. Čína bohužel nemusí respektovat patenty ostatních. Je to jiný svět

Tom1122
Anonym
Tom1122
Offline

Proč nepostaví podobnou nemocnici nikdo jiný? Protože je to nesmysl,stačí v podstatě i vojenský stan.Pacienti co mají takovou formu nemoci že vyžadují hospitalizaci potřebují péči na úrovni JIP a potřebný personál který není kde vzít.
Jinymi slovy,budova nic neřeší.
A úmrtnost v Číně je podle všeho násobně větší než oficiální údaje co Rejžák přiznává.
Huawei je firma provázaná na čínskou totalitu a krádež je pro ně zcela normální.

[odkaz]

Pokud je Čínánek takový zázrak,zajisté nebude mít problém prodávat produkty bez Google a bez vlastních ukradených chipsetů.Zatím to tedy moc nevypadá:)

josef
Anonym
josef
Offline

Mno Tome, to co tady uvedu není Čínská propaganda. Je to spíše test inteligence pro Vás i pro mne. Ale nakonec i pro administrativu USA a další. Kolik mají USA, tedy alespoň řádově bezdomovců a lidí bez zdravotního pojištění ??? Až odpovíte na toto, pak ještě prosím odpovězte, kolika procentům občanům USA byla poskytnuta odpovídající lékařská péče ??? A pak si odpovězte na otázku, jaká péče je poskytována v ČLR. Yes game is over!

tomas
Anonym
tomas
Offline

Děkuji, ale test inteligence nepotřebuju. O USA se vůbec nebavím, přečtěte si prosím ještě jednou, o čem jsem psal já. Na vaše otázky odpovědi nemám. Mám si zjišťovat, co mě momentálně nezajímá nebo mi ta čísla povíte, abych prozřel v offtopic tématu? Odpovědět si na otázku, jaká (nebo nedej bože kolika lidem) byla poskytována péče v ČLR si jde jen stěží, když jejich číslům nelze absolutně věřit. Z čeho chcete vycházet? :D

Radek Kobos
Uživatel
Radek Kobos
Offline

Píšeš“ „Údaje o počtu mrtvých v Číně budou pravděpodobně (a fakt nečekaně:D) velmi zkreslené“ Já netvrdím, že to není pravda(asi jo), ale ani, že to pravda je. Je to hrubě neověřená informace, kterou NELZE potvrdit, ale ani vyvrátit. Z nepotvrzených dat sis udělal závěr, že „Číslům z Číny nevěřte“. Jenže bez jediného potvrzeného důkazu, jen na základě domněnek a pravděpodobnosti. A proto vím na 100%, že to co píšeš je Čínská ANTIpropaganda. Tedy pokud neuvedeš nějaký OVĚŘITELNÝ důkaz. Bez ověření tvého zdroje je to prostě jen protičínská propaganda. Vem si, že USA budou žalovat Čínu, že ten virus nezastavila, protože… Číst vice »

david
Anonym
david
Offline

No… ty žaloby v USA mají víceméně symbolický význam, jelikož je nepodporuje mezinárodní právo. Jinak žalovat můžete i vy Radku ale maximálně tak mamince, že vám Tom nechce půjčit kyblíček. To že se Ušáci brání co se týče patentů atd. je očekávané neboť pod Trumpem (nebo bez) jsou jediní kdo má dostatečně velké slovo a reálnou moc Čínu takhle otravovat. Co se týče vašeho komentu o totální izolaci a zastavení virusu tak vězte, že jsme někde na začátku takže o nějakém úspěchu zatím můžeme jen snít. A pokud vy sám věříte, že Čína uvolnila reálná čísla tak jste vážně šílenec….… Číst vice »

Petr Ouředník
Uživatel
Petr Ouředník
Offline

Davide máte naprostou pravdu

tomas
Anonym
tomas
Offline

Radku, v některých případech bych s částí tvého pohledu na věc mohl souhlasit, nicméně všichni víme ze zkušeností, jak to s nimi chodí:) Z ověřených informací v článku a povahy čehokoliv komunistického si jsme na 99% jistý tím, co jsem řekl. Rád bych čínskou vládu za něco pochválil, abych nepůsobil takto jednostranně, ale bohužel nemůžu. Další debata na toto téma ztrácí smysl.

Radek Kobos
Uživatel
Radek Kobos
Offline

Ano souhlasím.
Jen já bych ještě přidal: „Z ověřených informací a povahy čehokoliv amerického, ruského si jsem na 99% jistý tím…“