Domů » Bleskovky » USA chtějí zlikvidovat byznys Huawei úplně. Odříznou jej od mobilních čipsetů

USA chtějí zlikvidovat byznys Huawei úplně. Odříznou jej od mobilních čipsetů

Společnost Huawei zvládá i bez amerických technologií vyvíjet nové smartphony, uživatelé však musí skousnout spoustu omezení vyplývající z absence služeb a aplikací Google. Z tohoto důvodu jsou nově představené telefony čínské značky na západních trzích prakticky neprodejné, což dokazuje tabulka největších globálních výrobců telefonů, ve které se Huawei pomalu propadá. Administrativa Donalda Trumpa se ale rozhodla zasadit Huawei další velkou ránu.

trump huawei
USA chtějí zlikvidovat byznys Huawei úplně. Odříznou jej od mobilních čipsetů (zdroj obrázku: Pexels)

USA chtějí Huawei odříznout od mobilních čipsetů

V minulém měsíci vyplynulo na povrch, že američtí úředníci chystají nové předpisy, které by mohly Huawei ještě více znepříjemnit byznys. Myšlenka je následující – pokud producent mobilních čipů používá k výrobě americké technologie, a zároveň má v plánu dodávat své produkty firmě Huawei, musí od USA k této činnosti získat licenci.

Tento předpis je zjevně vytvářen proto, aby se zpřetrhala vazba mezi Huawei a tchajwanskou firmou TSMC, která pro Huawei (respektive pro dceřinou firmu HiSilicon) produkuje čipsety Kirin, a využívá přitom americké technologie. Bohužel pro Huawei je TSMC čelní výrobce čipsetů disponující nejmodernějšími technologiemi, v Číně žádný takový není.

NepřehlédněteOtestovali jsme Huawei AppGallery: Android bez Googlu je jeden velký kompromis

Podle agentury Reuters prošel návrh tohoto předpisu v minulém týdnu schvalovacím procesem a chybí mu jediné – podpis Donalda Trumpa. V současnosti se nedá počítat s tím, že by americký prezident známý svojí antipatií vůči Huawei (a Číně obecně) navrhované změní podepsat odmítl.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
75 Komentáře
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments