Domů » Bleskovky » Úpravy nepomohly, na světě je další Galaxy Fold s rozbitým displejem

Úpravy nepomohly, na světě je další Galaxy Fold s rozbitým displejem

Samsung začal tento týden v USA prodávat ohebný smartphone Galaxy Fold, jeho cena je pro americký trh stanovena na 1 980 dolarů (asi 46 600 korun bez DPH). Někteří technologičtí novináři telefon získali pro sepsání prvních dojmů s mírným předstihem, mezi nimi byl i redaktor serveru TechCrunch Brian Heater. Ten se o své zkušenosti pochlubil ve článku „Displej mého Galaxy Foldu je po jednom dni zničený“.

fold 1

Příčina? Zavření telefonu a pobyt v kapse

Co se stalo? Údajně nic závažného, recenzent údajně telefon vytáhl po dni v práci z kapsy ve frontě lékárny a spatřil zhruba 1 cm velký „amorfní blob“, který se objevil uprostřed displeje v místě ohybu. Autor se domnívá, že se nehoda mohla stát při zavírání, kdy se o displej zapřel, aby telefon zavřel.

fold 2

Paradoxně Brian Heater měl v rukách i první revizi, se kterou (na rozdíl od svých kolegů) neměl žádný problém. Samsung si již zařízení vyžádal na podrobnou expertizu.

Korejský gigant krátce před zahájením prodeje zveřejnil video, ve kterém ukazuje, jak opatrné vyžaduje Galaxy Fold zacházení, křehkost vnitřního displeje také prokázal youtuber JerryRigEverything ve svém tradičním odolnostním testu.

První výměna displeje za zvýhodněnou cenu

Samsung jakoby s podobnými problémy počítal, pro americké zákazníky si dokonce připravil „zajímavou“ nabídku – pokud si během jednoho roku od zakoupení přístroje poškodí vnitřní ohebný displej, dostane možnost zvýhodněné výměny za cenu 149 USD (asi 3 500 korun bez DPH).

fold

Otázkou je, zda tento benefit zájemce o ohebný telefon přiláká nebo spíše odradí; Samsung dává až příliš okatě najevo, že vnitřní displej je velmi náchylný na poškození. Jsme zvědaví, zda zvýhodněnou výměnu displeje Samsung nabídne i v dalších zemích světa, kde bude Galaxy Fold prodávat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Carda
Anonym
Carda
Offline

:D :D celkem vtipné jak ho mám tedy u sebe nosit když ne tedy v kapse a otvor na poutko tam taky není že bych to měl nosit na krku jako starý Nokie. Jsem zvědav jaký Samsung vydá prohlášení jak se o něj starat nejlépe stejně jako Apple a jejich platební karta zřejmě do vitríny :D :D

Robert
Anonym
Robert
Offline

Byl jsem v pokušení objednat si ho. Ale nakonec jsem se rozhodl že ne. Za prvé dva tisíce euro je vážně dost na telefon. Za druhé nemám pocit, že by bylo normální si za tyhle prachy koupit právo být betatester…. Mám S10 a jak zjišťuji stačí. Po posledni aktualizaci jede DEX i na klasický kabel takže odkládám dex pad.
Lidem co si koupí Fold trochu zavidim hračku, ale jinak si počkám až to bude ověřené a nositelne na denní bázi bez nutnosti s tím zacházet v režimu „křehké, neklopit“