Úprava Start menu k obrazu svému

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

Nevyhovuje vám klasické uspořádání menu? V tomto návodu se podíváme, jak si u vašeho smartphonu uspořádat menu dle svých představ. úprava je velmi jednoduchá a nezabere vám více, než několik málo minut.

 

Roztřídění a uspořádání do složek
Pokud je vaše menu nepřehledné a tvoří jej shluk zástupců a složek v nějakém zamixovaném pořadí (Obrázek 1), není nic jednoduššího, než si jej pěkně roztřídit do přehledného seznamu (Obrázek 2). Stačí jít např. v telefonu přes File Manager do složky Storage(IPMS)/Windows/Start Menu/ a zde naleznete všechny zástupce. Pak už jen stačí vytvořit si novou  složku Hry, do které přesunete všechny zástupce her a obdobně můžete vytvořit sekci Programy a nebo i jiné vlastní složky dle potřeby.

 Obrázek 1  Obrázek 2

Já sám jsem dal přednost úpravě, kterou můžete vidět právě na druhém obrázku. Do složky ostatní jsem přesunul méně používané programy a některé zástupce nejvíce používaných programů jsem nechal přímo ve start menu, celé moje startmenu tak zabírá pouze jednu obrazovku a zbytek mám roztříděné do třech složek.

To je ale pouze malý tip, menu si můžete poskládat jak chcete. Start menu si také můžete upravit klidně na vašem PC třeba v Total Commanderu (vyžaduje plugin) přičemž takto je práce mnohem rychlejší než přes File Manager v telefonu.

Do dalších složek (Obrázek 3, Hry) si už jen pak přesouváte programy dané kategorie dle libost.

 

Vlastní pořadí zástupců v menu
Pokud si ještě chcete zvolit libovolné pořadí ve kterém půjdou ikony za sebou (standardně jsou řazeny abecedně) tak stačí použít libovolný editor registru (pro smartphone) a otevřít klíč /HKEY_CURRENT_USER/Software/Microsoft/Shell/StartMenu/ a zde si nastavit libovolné pořadí zástupců.

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku