Domů » Bleskovky » Update na Windows Phone 7.8 dorazí nejdříve v lednu 2013

Update na Windows Phone 7.8 dorazí nejdříve v lednu 2013

Microsoft dnes oficiálně uvedl operační systém Windows Phone 8 na český trh. Podrobný článek o novinkách v systému pro vás připravujeme, informací je skutečně hodně, nicméně spousta z vás redakční poštu plnila dotazy, jak to bude s dostupností aktualizace na Windows Phone 7.8 pro současné modely?


Současné telefony si na Windows Phone 7.8 budou ještě několik měsíců muset počkat. Pro ty, kdo již čekání nemohou vydržet, se nabízí možnost aktualizace na neoficiální verzi ROM prostřednictvím Xda-developers či našeho SmartServisu

Bohužel pro vás nemáme příliš dobrou zprávu, update na Windows Phone 7.8 letos nedorazí, s největší pravděpodobností se dočkáme až v průběhu ledna či února příštího roku. Microsoft tuto prodlevu zdůvodňuje tím, že většina telefonů pochází z distribucí operátorů, kteří by update systému do Vánoc nestihli otestovat, a tak se vydání dočkáme až na začátku příštího roku, a bohužel to platí i pro telefony z volného prodeje.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

17 komentářů

 1. Luf1n (neregistrovaný)

  Mě už to ani nepřekvapuje a spíš jsem to i čekal….

 2. server8 (neregistrovaný)

  Zdravím,

  předem se omlouvám, že nepíšu k tématu. Na této stránce jsem článek s foliemi na displej i s takovou vaničkou na její aplikaci, bohužel už to nemůžu najít.

  Nevíte někdo, o jakou značku folií šlo?

  Předem díky.

 3. Rdm (neregistrovaný)

  mě dosud nedorazil ani update na Tango… LG no :(

 4. milda (neregistrovaný)

  Tak to je škoda, doufal jsem, že se s mojí sněhobílou lumií 800 dočkáme hezkého dárku pod stromeček a ono prd:(

 5. CreAtive_34 (neregistrovaný)

  Ještě, že už 7.8 máme od pánů z XDA… Sice nějakou betu, ale lepší než nic.

 6. Ingnition (neregistrovaný)

  Buďme rádi, že vůbec ta aktualizace pro současné telefony bude :) Tedy oficiálně…

 7. FantomasMan (neregistrovaný)

  Hold Microsoft „Nás“ hodil cez palubu. Ale to sa dalo od neho čakať. Microsoft všetko momentálne vsadil na Win8 a WP8. A vylepšovať pozície na trhu s WP7.5 ho začne zaujímať až budúci rok. Keď zistí ako spotrebitelia zareagovali na nové produkty.

  • Aaron (neregistrovaný)

   WP7 je bude pristi rok zajimat asi stejne jako pred rokem WM6. Pro podporu vernych uzivatelu zrusi market :-)

 8. bkf1 (neregistrovaný)

  Me by hlavne zajimalo, jestli se podari borcum na XDA zvladnout portaci WP8 na telefony, u kterych bylo MS receno, ze to proste nejde :) Tu ostudu, ze by se cely svet opet dozvedel, jak jsou neuveritelne neschopni, bych jim fakt pral :)

  • Srandomas (neregistrovaný)

   Funkce WP8 v telefonu s WP7.x? Opravdu to myslíte vážně? Kladívkem si snad změníte rozlišení a počet jader v procesoru, pájkou přidáte peněženku v mobilu…

  • Aaron (neregistrovaný)

   Srandomas (neregistrovaný): Levne WP8 budou mit 512MB a 800×480. O jedno jadro min uz neni takovy rozdil. Proste Microsoftu par pomylenych nadsencu nestoji za to.

 9. mimonaut (neregistrovaný)

  MS docílil, čeho možná ani původně nechtěl (nebo ano).. v lednu už asi budu mít nový WP8 telefon, takže mne update už zajímat nebude :)

 10. Lukas (neregistrovaný)

  Nejdříve v Lednu? Cha! Vždyť bude už ve středu 28.11. …:D

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *