Unikly fotky smartphonu od Vertu s Windows Phone 8

O telefonech značky Vertu na našem serveru příliš často nepíšeme. Je to způsobeno jednak jejich vysokou cenou a také tím, že většinou nespadají do kategorie smartphonů. Teď se ale na čínském diskuzním fóru WPXap objevily uniklé fotografie, na kterých je vidět prototyp zařízení právě finského výrobce běžící na operačním systému Windows Phone 8. Vzhledem k tomu, že je firma Vertu zatím stále ještě vlastněna Nokií, která s Microsoftem úzce spolupracuje, není spojení právě s touto platformou žádným velkým překvapením.

Co nás na fotografiích nejvíce zaujalo je jednak obří kapacita 64 GB, která představuje čtyřnásobek dosavadního maxima systému Windows Phone, a také sekce v nastavení s názvem Cloud Storage. Ta tak potvrzuje již dříve předpokládané úzké propojení nadcházející verze okenaté platformy s úložištěm SkyDrive. Pozornému oku neunikne ani nová podoba nabídky Find My Phone.

   

    

Člověk stojící za zveřejněním těchto fotografií zároveň „potvrdil“, že současná zařízení s Windows Phone 7.5 dostanou aktualizaci na verzi Apollo, i když bez některých blíže nespecifikovaných funkcí. Rozhodnutí o pravdivosti tohoto tvrzení necháme na vás, stejně jako odhad ceny, za kterou by se smartphone od Vertu mohl prodávat.

Zdroj: WPXap (via WMPowerUser)

Autor článku Miroslav Havlíček
Miroslav Havlíček

Kapitoly článku