Domů » Bleskovky » Unikly fotky smartphonu od Vertu s Windows Phone 8

Unikly fotky smartphonu od Vertu s Windows Phone 8

O telefonech značky Vertu na našem serveru příliš často nepíšeme. Je to způsobeno jednak jejich vysokou cenou a také tím, že většinou nespadají do kategorie smartphonů. Teď se ale na čínském diskuzním fóru WPXap objevily uniklé fotografie, na kterých je vidět prototyp zařízení právě finského výrobce běžící na operačním systému Windows Phone 8. Vzhledem k tomu, že je firma Vertu zatím stále ještě vlastněna Nokií, která s Microsoftem úzce spolupracuje, není spojení právě s touto platformou žádným velkým překvapením.

Co nás na fotografiích nejvíce zaujalo je jednak obří kapacita 64 GB, která představuje čtyřnásobek dosavadního maxima systému Windows Phone, a také sekce v nastavení s názvem Cloud Storage. Ta tak potvrzuje již dříve předpokládané úzké propojení nadcházející verze okenaté platformy s úložištěm SkyDrive. Pozornému oku neunikne ani nová podoba nabídky Find My Phone.

   

    

Člověk stojící za zveřejněním těchto fotografií zároveň „potvrdil“, že současná zařízení s Windows Phone 7.5 dostanou aktualizaci na verzi Apollo, i když bez některých blíže nespecifikovaných funkcí. Rozhodnutí o pravdivosti tohoto tvrzení necháme na vás, stejně jako odhad ceny, za kterou by se smartphone od Vertu mohl prodávat.

Zdroj: WPXap (via WMPowerUser)

Miroslav Havlíček

6 komentářů

 1. WiQiX (neregistrovaný)

  A počítá se mezi „současná WP 7.5 zařízení“ i Omnia 7?

  • m1l4n (neregistrovaný)

   citujem z wmpoweruser: „The leaker also claimed current Windows Phone handsets will be upgradable to Windows Phone 8, but with reduced feature sets.“, cize z toho vyplyva ze vsetky doteraz uvedene WP telefony obdrzia tento update, ale samozrejme bez urcitych funkcii vzhladom na hardverovu vybavu prvotnych zariadeni, ktora bola dost slaba…

  • Takže MS zvolil stejnou cestu jako Apple. Sice na starší zařízení vydaj aktualizaci, ale většinou do ní nedaj nejdůležitější novinky, aby měli lidi nějakej důvod, proč koupit novej telefon. No aspoň že tak :)

  • Miroslav Havlíček

   Třeba mají na mysli jenom omezení funkcí vyžadující jiný HW – NFC, HD displej atd.

  • Taky doufám, že to bude spočívat jen v tomto. Mě jako vývojářovi a uživateli jde nejvíc o možnost aplikací v dalších jazycích. To je super jak pro vývojáře, tak hlavně pro uživatele :-)

 2. Tohle bude velmi zajímavý telefon. Vertu byly vždy děsné plečky posázené diamanty. Telefon nic neuměl, stál za starou belu, ale kryt měl pozlacen…

  Že by udělali pořádný stroj a k tomu ještě takto exkluzivní? Já na něj nikdy mít nebudu (i kdybych měl, tak si radši koupím něco jiného), ale aspoň to bude telefon k něčemu… Ne jako staré verze…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).