Uniklá prezentace odhalila novinky ve Windows Phone 7.8

Na internet unikl snímek patrně z prezentace čínské pobočky Nokie, který odhaluje některé funkce připravované verze systému Windows Phone 7.8. Ačkoliv její vývoj ještě není zdaleka hotov, vydání je ostatně plánováno nejdříve na první kvartál roku 2013, můžeme z dokumentu vyčíst alespoň některé novinky, o kterých se dosud pouze spekulovalo. Ty se týkají převážně možností úpravy vzhledu systému.

 

Dosud jedinou oficiálně potvrzenou funkcí verze 7.8 byla nová obrazovka Start s více možnostmi pro úpravu živých dlaždic, která bude vypadat stejně jako na telefonech s Windows Phone 8. Uniklá prezentace dále odhalila více barevných témat prostředí (celkem 20), bezpečnostní záplaty pro Internet Explorer a úpravu MP3 skladeb přímo v systému pro použití jako vlastní vyzvánění. Dále je zmíněna i možnost automatické změny pozadí zamykací obrazovky na aktuální obrázek služby Bing, o podpoře pro aplikace třetích stran jako u „osmiček“ ale spíše pochybujeme.

Upřímně doufáme, že nezůstane pouze u kosmetických úprav a zpráv o novinkách v aktualizovaném systému bude časem ještě přibývat. Na jejich odhalení si ale budeme muset ještě počkat.

Zdroje: Winp.cn, WPCentral

Autor článku
Miroslav Havlíček
image/svg+xml
+

Kapitoly článku