Domů » Bleskovky » Uniklá prezentace odhalila novinky ve Windows Phone 7.8

Uniklá prezentace odhalila novinky ve Windows Phone 7.8

Na internet unikl snímek patrně z prezentace čínské pobočky Nokie, který odhaluje některé funkce připravované verze systému Windows Phone 7.8. Ačkoliv její vývoj ještě není zdaleka hotov, vydání je ostatně plánováno nejdříve na první kvartál roku 2013, můžeme z dokumentu vyčíst alespoň některé novinky, o kterých se dosud pouze spekulovalo. Ty se týkají převážně možností úpravy vzhledu systému.

 

Dosud jedinou oficiálně potvrzenou funkcí verze 7.8 byla nová obrazovka Start s více možnostmi pro úpravu živých dlaždic, která bude vypadat stejně jako na telefonech s Windows Phone 8. Uniklá prezentace dále odhalila více barevných témat prostředí (celkem 20), bezpečnostní záplaty pro Internet Explorer a úpravu MP3 skladeb přímo v systému pro použití jako vlastní vyzvánění. Dále je zmíněna i možnost automatické změny pozadí zamykací obrazovky na aktuální obrázek služby Bing, o podpoře pro aplikace třetích stran jako u „osmiček“ ale spíše pochybujeme.

Upřímně doufáme, že nezůstane pouze u kosmetických úprav a zpráv o novinkách v aktualizovaném systému bude časem ještě přibývat. Na jejich odhalení si ale budeme muset ještě počkat.

Zdroje: Winp.cn, WPCentral

Miroslav Havlíček

11 komentářů

 1. Tak na co pak lopaty s osmičkama?:D

 2. Jakub Karásek

  Nokie by měly dostat i posílání souborů přes bluetooth ( [odkaz] )

  Bohužel majitelé telefonů jiných značek (i já s Titanem) budou o tuto funkcionalitu patrně ochuzeni :-/

  Jsem zvědav, když už má dojít k rozšíření funkcí lock screen, jestli HTC updatuje svůj HTC hub s možností přidat si na lock screen informace o počasí, jako se tak děje ve WP8

 3. Myslím, že pomocí XDA ani to posílání nebude problém – viz třeba nokia counters a další…

  O HTC hubu nemůžu nikde nic najít, ale doufám, že bude. To počasí na lockscreenu je super. Navíc mi tak trochu u custom 7.8 chybí „velký“ htc hub.

 4. Jakub Karásek

  Tak pomoci XDA by se snad mohly objevit i WP8 na soucasnych telefonech (podari-li se nejak obejit minimalni hw pozadavky na dvoujadrovy procesor a hardwarove sifrovani), ja doufam, ze se toho co nejvic objevi v oficialnim updatu, do Custom ROM se chystam jit az memu Titanu vyprcha zaruka, coz jeste rok bude trvat

 5. Ty jo kdyz se divam na ten obrazek, tak dostavam epilepticky zachvat :D Ti cinani maji fakt strasne graficke citeni..

 6. „muzeme z dokumentu vycist alespon nektere novinky“? Jak kdo asi:D

 7. Já jsem rád za ten lockscreen! Kvůli němu bych přešel na WP8, ale když ho dostaneme, tak kašlat na osmičky =D Nakonec to nebude s WP7.8 tak špatné, jak se zprvu zdálo… Dostaneme to stejné co WP8 jen v chudším balení za což jsem rád =D Jen mě zajímá jediná věc… KDY TO UVOLNÍ..??!! =D

 8. Hlavně tam bude 20 barevných témat! Nevíte, jestli to jen doplní k tomu, co už je v telefonu teď nebo to bude něco NOVÉHO? :-DDDD

 9. Jen doplní barvy do dvacítky ;)

 10. Takže 10 fungl nových odstínů.. Super! :-D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).