Domů » Bleskovky » Uniká specifikace fotočipu Sony IMX607. Má se stát základem fotoaparátu Huawei P30 Pro

Uniká specifikace fotočipu Sony IMX607. Má se stát základem fotoaparátu Huawei P30 Pro

Smartphone Huawei P20 Pro (recenze) je jeden z nejlépe fotících smartphonů, v žebříčku DxOMark se už od března letošního roku vyhřívá na prvním místě žebříčku DxOMark a stále čeká na svého přemožitele. Je dost možné, že bude opět ze stejné stáje; novější Huawei Mate 20 Pro (recenze) ještě otestován nebyl, a už se rýsuje fotoaparát pro budoucí Huawei P30 Pro.

38 netradičně uspořádaných megapixelů

Ten by měl opět dostat několik členů, přičemž ten hlavní by mohl být postaven na dosud nepředstaveném fotočipu Sony IMX607, jehož specifikace nyní koluje internetem. Čip má poskytnout fyzické rozlišení 38 Mpx na velikosti 1/1,8″; jedná se tak o podobné parametry jako v případě fotočipu Huawei P20 Pro, avšak s několika odlišnostmi. Novinka má nad rámec dostat RGB řadu bílých pixelů pro lepší zachycení světla a zprostředkování více detailů.

Toto řešení má zřejmě nahradit monochromatický senzor z Huawei P20 Pro, který byl u Mate 20 Pro nahrazen barevným čipem s širokoúhlým objektivem. Kvůli této technologii nemá Huawei využívat Quad Bayerova filtru (slučování informací ze sousedních 4 pixelů do jednoho) se dvěma různými délkami expozice, ale Dual Bayer mřížky s novým HDR polem obsahujícím bílé pixely.

Méně šumu, lepší noční snímky

Sony údajně také vylepší autofokus, a to díky pokročilé fázové detekci (QPDAF). Čip má v sobě mít vestavěný teploměr a čidlo okolního osvětlení pro redukci šumu v obraze. Snímač byl údajně navržen hlavně pro focení nočních snímků, takže má přirozené ISO 50/500/5000.

Hardwarové parametry Huawei P20 Pro
Systém: Android 8.1
Rozměry: 155 x 73,9 x 7,8 mm, Hmotnost: 180 gramů
Čipset: Hisilicon Kirin 970, octa-core, 4x 2,4 GHz + 4x 1,8 GHz
RAM: 6 GB, Interní paměť: 128 GB, Pam. karta:
Displej: OLED, 6,1", Full HD+, 1080 × 2240 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 24 Mpx (f/2.0), Full HD video
Bluetooth: 4.2, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 a 5 GHz), NFC:
, GPS:
, Konektor: USB-C
Baterie: 4000 mAh Li-Pol, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

11 komentářů

 1. Marek Studnicka

  Příští rok v ůnoru představí Sony XZ 4,tak jsem zvědav,jestli už ten svůj trojitý foták,co tam má být pořádně vyzbrojí tím nejlepším,co jinak konkurenci nabízí.

  • Tak to klidne muzou, ale dokud Sony neudela neco se softwarem tak to stejne bude fotit tak na urovni A-tridy od Samsungu..

 2. Že by konečně xenonový blesk v Huawei P30 PRO? [odkaz]

 3. Veď paradoxom je, že Sony už roky vyzbrojuje konkurenciu svojimi foto čipmi ale samotné Sony nevie z toho vytlačiť takú kvalitu snímok ako iní…

 4. Paradox je ten, že Google to umí s jednou čočkou, jak je to jenom možné??

  • Nó ale z Pixelu neurobíš širokouhlú fotku na zadnom foťáku a ani telephoto…

  • Software. Jinak i Googlu dost chybi, jednak jak zminuje dragereker a jednak treba video je docela tragicky na Pixelu

 5. Marek Studnicka

  Věřím,že XZ4 bude pecka a že se spolu s ní opět k Sony vrátím-to bych opravdu moc rád.

  • ty jsi dobrej trotl. Článek o fotočipu Sony a ty tu plácáš nějaký vlhký sny o Sony XZ 4. To bude stejná tragédie jako všechny XZ telefony. Takže se dočkáš dřív důchodu než svého vlhkého snu.

  • To sis zas něco přečetl v diskuzi, nebo máš třeba XZ2? Takže trotl seš spíš Ty. Je to asi nějaká móda kopat do Sony ? Dneska už je to vyrovnané a rozdíly minimální.

  • Podívej pokud bude Sony tím čím kdysi bývalo tak nemám jedinej důvod do něj kopat. Čím je to vyrovnané? Tou tragičností nebo těmi zabitými přednostmi vůči konkurenci? Sony dodává fotočipy konkurenci a ta světe div se má lepší výstupy ze stejného čipu jako mateřské Sony. Čím to asi je? Takže kdopak je tu trotl?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).