Ultratenký Oppo Finder se chystá do prodeje, objeví se 12. prosince

Oppo Finder 5 je pojem, který pro značnou část z nás nebude novým. Pokud se Apple v době uvedení iPhone 5 chvástal tím, že se jedná o nejtenčí smartphone (ani tehdy to nebyla tak úplně pravda), tak tento čínský přístroj mu doslova vypustí rybník. 6,9 mm je totiž dosud prakticky nevídaná hodnota, nicméně jedná se přesně o číslo, které vyjadřuje tloušťku (toto slovo se zde používá opravdu špatně) tohoto velmi dobře vybaveného smartphonu. Jeho hlavní devízou je pětipalcový displej, který nabídne fullHD rozlišení, čímž si připíše další prvenství na poli mobilních telefonů.

Hnacím motorem bude čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro v kombinaci se dvěma gigabajty operační paměti, o svižnost operačního systému Android ve verzi 4.1 „Jelly Bean“ se tedy pravděpodobně bát nemusíme. Svět poté zachytíme pomocí 12Mpx fotoaparátu, načež vzniklé fotografie a další data uložíme mezi 16 nebo 32 gigabajtů volné paměti. Zda-li se bude jednat o koncovou hodnotu bez možnosti rozšíření o paměťové karty či ne je stále otázkou. Určitě bychom ještě měli zmínit úctyhodnou kapacitu baterie 2500 mAh, což by mohlo zajistit vyšší než jednodenní výdrž při běžném použití.

Dneškem byla oficiálně potvrzena dostupnost modelu na 12. prosince. Pokud tedy neměl kalendář Google pravdu, chystejte peněženky. Úsměvným faktem je, že specifikace na rozdíl od dostupnosti ještě oficiálně potvrzeny nejsou, mají však reálný základ a ve finále budou rozdíly nanejvýše drobné. Celkově bychom měli v případě zájmu být chudší o necelých deset tisíc korun, což by mohla být pro velké výrobce rána pod pas, doufejme tedy, že i s dopravou do ČR se částka udrží na nějaké přijatelné hodnotě.

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku