UEFA uvolnila oficiální aplikaci pro EURO 2012

Už za měsíc a půl vyběhnou na trávník první účastníci Eura 2012. Unie evropských fotbalových asociací (UEFA) proto ve spolupráci s operátorem Orange připravila oficiální aplikaci Official UEFA EURO 2012 app pro celkem osm mobilních platforem včetně iOS, Androidu, Windows Phone BlackBerry, Bada a telefonů s podporou Javy. Díky ní mohou fanoušci sledovat nejnovější zprávy, živé textové přenosy, videorozhovory, statistiky a placené sestřihy zápasů. K dispozici je i možnost nastavit si push notifikace na události dle vlastních preferencí. Samozřejmostí je i propojení na sociální sítě Facebook a Twitter.

Díky geolokačním a sociálním funkcím aplikace si UEFA klade za cíl spojit fotbalové fanoušky po celé Evropě. Pro návštěvníky mistrovství je k dispozici i vestavěný cestovní průvodce, díky kterému se mohou dozvědět více informací o pořadatelských městech a stadionech nebo najít nejbližší oficiální stánek UEFA, kde si budou moci dobít telefony, zahrát různé hry nebo jen odpočinout s přáteli.

Bohužel se ale objevil problém s dostupností aplikace pro Windows Phone. Například v českém Marketplace ji budete (zatím?) hledat marně, stejně jako v tom slovenském nebo americkém. Vyhráno mají v tomto ohledu majitelé britského Live ID, ti si ji mohou stáhnout pomocí odkazu níže. Snad se brzy dočkáme i my ostatní.

-          

Zdroj: UEFA

Autor článku Miroslav Havlíček
Miroslav Havlíček

Kapitoly článku