Domů » Bleskovky » UEFA uvolnila oficiální aplikaci pro EURO 2012

UEFA uvolnila oficiální aplikaci pro EURO 2012

Už za měsíc a půl vyběhnou na trávník první účastníci Eura 2012. Unie evropských fotbalových asociací (UEFA) proto ve spolupráci s operátorem Orange připravila oficiální aplikaci Official UEFA EURO 2012 app pro celkem osm mobilních platforem včetně iOS, Androidu, Windows Phone BlackBerry, Bada a telefonů s podporou Javy. Díky ní mohou fanoušci sledovat nejnovější zprávy, živé textové přenosy, videorozhovory, statistiky a placené sestřihy zápasů. K dispozici je i možnost nastavit si push notifikace na události dle vlastních preferencí. Samozřejmostí je i propojení na sociální sítě Facebook a Twitter.

Díky geolokačním a sociálním funkcím aplikace si UEFA klade za cíl spojit fotbalové fanoušky po celé Evropě. Pro návštěvníky mistrovství je k dispozici i vestavěný cestovní průvodce, díky kterému se mohou dozvědět více informací o pořadatelských městech a stadionech nebo najít nejbližší oficiální stánek UEFA, kde si budou moci dobít telefony, zahrát různé hry nebo jen odpočinout s přáteli.

Bohužel se ale objevil problém s dostupností aplikace pro Windows Phone. Například v českém Marketplace ji budete (zatím?) hledat marně, stejně jako v tom slovenském nebo americkém. Vyhráno mají v tomto ohledu majitelé britského Live ID, ti si ji mohou stáhnout pomocí odkazu níže. Snad se brzy dočkáme i my ostatní.

-          

Zdroj: UEFA

Miroslav Havlíček

7 komentářů

 1. Stejný problém mají autoři i na Google Play: „V zemi vašeho zařízení tuto položku nelze nainstalovat.“ (Jestli ještě neladí.) ;)

 2. náš Orange by už mohol radšej vydať aplikáciu na službu music jet :)

 3. titan (neregistrovaný)

  to je škoda, že není na US Marketplace :(

  • Miroslav Havlíček

   Taky mě to mrzí, protože podle popisu vypadá moc dobře. Údajně je to aplikace dělaná primárně pro zákazníky Orange, proto mě překvapuje, že není alespoň na Slovensku. Ale snad se včas umoudří a pustí ji i pro ostatní.

 4. Nainstaloval som to na android a dnes som to vyhodil z fonu. Samovolne sa app spustila a bezala na pozadi a cez noc si zobrala 22% z baterky.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).