Ubisoft opět v problémech. Vydavatel zrušil několik her a odložil očekávaného Avatara

avatar frontiers of pandora

V souvislosti se zveřejněním finančních výsledků za první čtvrtletní aktuálního fiskálního roku se francouzský vydavatel Ubisoft podělil o několik informací o chystaných hrách. Fanoušky však příliš nepotěšil. Hlavní zprávou se totiž stal odklad očekáváného akčního dobrodružství Avatar: Frontiers of Pandora. Vydavatel rovněž potvrdil zrušení čtyř herních projektů včetně akce Splinter Cell pro virtuální realitu.

Nekonečné čekání na Avatara

Chystaná herní adaptace Avatara přitom měla podle původních plánů dorazit ještě letos, což potvrzuje i důvěryhodný insider Tom Henderson. Podle něj Ubisoft ještě před týdnem ubezpečoval své partnery, že hra stihne předvánoční sezónu. Novinář Jeff Grubb poté na Twitteru uvedl, že titul podle zákulisních informací sice disponuje povedenou grafikou, avšak hratelnost zatím trpí poměrně zásadními nedostatky. Dle Ubisoftu se hry dočkáme až v průběhu příštího fiskálního roku, tedy ne dříve než v dubnu 2023.

Až v příštím fiskálním roce navzdory původním plánům dorazí také dosud neoznámený titul s vysokým rozpočtem, avšak o něco menším rozsahem. Podle dostupných informací jde o nový díl ze série Asassin’s Creed s kódovým označením Rift, který by se měl odehrávat v Bagdádu z pohledu zabijáka Basima z předloňské Valhally. Podle Ubisoftu odklady souvisí s přetrvávajícími produkčními těžkostmi způsobenými pandemií.

Nebude Splinter Cell ani Ghost Recon

Kromě v úvodu zmiňovaného Splinter Cellu pro virtuální realitu se fanoušci nedočkají ani nové střílečky ze série Ghost Recon. Pokračování s podtitulem Frontline se od svého oznámení potýkalo s tvrdou kritikou, která mu vyčítala především odklad od tradiční taktické hratelnosti ve snaze následovat populární žánr battle royale. Dále došlo také ke zrušení dalších dvou titulů, v obou případech dosud neoznámených, což však lze v herním průmyslu považovat za poměrně běžný jev.god of war ragnarokNepřehlédněte

5 nejočekávanějších her, které přijdou v druhé polovině roku 2022

Ubisoft se v posledních letech potýká s řadou neúspěchů a kontroverzí. Nedávno například na neurčito odložil remake legendárního Prince z Persie: Písky času a plusové body mezi hráči nezískal ani oznámením NFT platformy Quartz.

Autor článku
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku