Domů » Bleskovky » Twitter nebude podporovat starší verze Windows. Od června už jen progresivní aplikace

Twitter nebude podporovat starší verze Windows. Od června už jen progresivní aplikace

Twitter počínaje 1. červnem ukončuje podporu své univerzální aplikace pro Windows 10 a 10 Mobile, stejně tak nebude možné používat oficiálního klienta na starších verzích Windows Phone. Twitter vidí budoucnost ve své nové progresivní aplikaci, která se má podle blogového příspěvku inženýra společnosti Charlieho Crooma stát obnoveným závazkem k systému Windows.

Progresivní webové aplikace: čeká nás renesance Microsoft Store?

Bohužel progresivní aplikace podporuje pouze systém Windows 10 ve verzích 1709 (Fall Creators Update) a 1803 (April Update). O aplikaci Twitteru tak přijdou následující platformy:

  • Windows Phone 7, 8, 8.1
  • Windows 8.1
  • Windows 10 a 10 Mobile ve verzi 1703 a starší

Nová aplikace pro novější verze Windows má demonstrovat sílu progresivních aplikací. Jelikož se v podstatě jedná o webovou stránku, odpadá Twitteru starost o údržbu a implementaci nových funkcí; přesto si mohou uživatelé Windows 10 užívat podporu živých dlaždic, systémového sdílení, apod.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments