TOPlist

Twitter je o krok blíže k odkupu Muskem. Navíc přijde o jedno z největších omezení

Člověk držící chytrý telefon s aplikací Twitter

Před několika měsíci šokovalo svět oznámení excentrického podnikatele Elona Muska. Ten prohlásil, že chce koupit oblíbenou sociální síť Twitter za astronomickou částku 44 miliard dolarů, tedy přibližně bilion korun. Námluvy netrvaly příliš dlouho, avšak po svém rozhodném kroku Musk částečně svoje stanovisko přehodnotil a zařadil zpátečku. Chvíli to vypadalo, že z velkého obchodu nakonec sejde, ovšem nyní se akvizice opět posunula trochu kupředu.

https://twitter.com/TwitterWrite/status/1539640984497229831

Vzhledem k tomu, že Twitter je akciová společnost, nemůže odkup schválit pouze představenstvo, ale vyjádřit se musí také akcionáři. Těm představenstvo jednomyslně doporučilo odkup odsouhlasit, nicméně v tomto případě se nejedná o rychlý proces – valná hromada se sejde nejdříve v srpnu a prozatím není jasné, jak hlasování o akvizici dopadne. Vzhledem k tomu, že akcie Twitteru od oznámení odkupu klesly z původních 54,20 dolarů (cca 1 275 Kč) na nynějších 39,06 dolarů (cca 920 Kč), jeví se dokončení celého procesu jako logická volba.elon musk nasa spacex crew demoNepřehlédněte

Elon Musk koupil Twitter a akcie letí vzhůru. Zaplatil za něj 44 miliard dolarů

Rozhodování o budoucnosti platformy nicméně nemá velký vliv na představování novinek. Mikroblogovací platforma vyrazí vstříc tradičnímu blogování, když ukončí nutnost vměstnat příspěvky do 280 znaků (původně to bylo dokonce 140). Nová funkce nese název Notes a jedná se o možnost vytvářet výrazně delší příspěvky, které by mohly nahradit například newslettery. Nechybí možnost vkládání fotografií, členění textu do odstavců či formátování. Prozatím k ní mají přístup pouze vybraní šťastlivci, ale brzy by mělo dojít k plošnému nasazení.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku