Domů » Bleskovky » Twitter chce bojovat s útočnými příspěvky. Pomůže mu s tím nový nástroj

Twitter chce bojovat s útočnými příspěvky. Pomůže mu s tím nový nástroj

Nenávistné projevy na internetu a jejich cenzura – to jsou v současnosti velmi diskutované problémy a většina sociálních sítí se s takovými komentáři a příspěvky potýká již léta. Snaha o vypořádání se s takovou situací je většinou řešena individuálně a každá platforma s ní bojuje po svém. Nyní se do této skupiny zařadil i Twitter a představil jiný způsob sledování v reálném čase.

Nově vydaný nástroj, jež má za úkol sledovat nenávistné aktivity na sociální síti je společným dílem dvou společností New America Foundation a Anti-Defamation League. Na vzorku jednoho tisíce Twitterových účtů jsou zkoumány trendy nenávistných projevů především v souvislosti s chráněnými skupinami.

Průzkum nenávisti na internetu (Exploring Online Hate) je určen k tomu, aby umožnil lépe pochopit problematiku dezinformací šířených sociální sítí Twitter.

Získaná data následně pomáhají výzkumníkům sledovat nenávistné projevy v reálném čase, předávat o nich informace a zdroje diskuzí. Již v pondělí odpoledne bylo zachyceno několik diskuzí a populárních hashtagů, z nichž některé byly neškodné, jako #midterms2018, ale objevovali se i znepokojující a konspirační hashtagy, jako #qanons. Nejvíce diskuzí se týkalo DNA testu Elizabeth Warren, jež měl prokázat její skutečný původ. Na základě zkoumání budou rovněž zveřejňována čtvrtletní data o aktivitách.

Tomáš Ondříšek

Ekonom a příznivec nových technologií, mobilních telefonů, tabletů a zařízení 2v1. Skalní fanoušek systému Windows a společnosti Microsoft. Nadšený fotograf detailů a nočních snímků. Odpůrce bloatwaru, nefunkčního multitaskingu, nekvalitního zpracování a keynesiánství.

4 komentáře

 1. Milan (neregistrovaný)

  Slovo cenzura je dnes častěji používané než za Rakouska-Uherska.

  • Asdf (neregistrovaný)

   A hlavně těmi, co ani jeho význam pořádně neznají a skutečnou cenzuru nikdy nezažili.

   • kukolar (neregistrovaný)

    ani za vlady KSC nebola taka cenzura kontrola buzeracia
    ano mozme cestovat ale drzat hubu a makat

   • Johny (neregistrovaný)

    ty budeš taky dobrej případ pro Chocholouška

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *