- Donald Trump chce zaměstnat Elona Muska
- Generální ředitel několika velkých společností a aktuálně nejbohatší muž světa je z nabídky nadšen
- Těší se na „službu Americe“, pokud se tato příležitost naskytne
Bývalý americký prezident a současný kandidát na prezidenta USA Donald Trump tvrdí, že má pro Elona Muska, šéfa Tesly, Twitteru a SpaceX, zajímavou pracovní nabídku. Nejbohatšího muže světa chce Trump najmout do čela navrhované „Komise pro efektivitu vlády“ (Government Efficiency Commission). A Musk prý souhlasil, že ji povede.
Ve čtvrtek měl exprezident nejmocnější země světa projev v Newyorském ekonomickém klubu, a přestože se již dříve o možnosti Muska jako vedoucího této komise šuškalo, nyní je to poprvé, co se k celé záležitosti Trump vyjádřil oficiálně.
Trump chystá drastické reformy, Muska chce u sebe
„Vytvořím komisi pro efektivitu vlády, jejímž úkolem bude provést kompletní finanční a výkonnostní audit celé federální vlády a vydat doporučení pro drastické reformy,“ uvedl Trump. Dále, jak již bylo zmíněno, naznačil, že Musk souhlasil s vedením této komise, což sám potvrdil během rozhovoru s Lexem Friedmanem na začátku tohoto týdne.
"I have discussed with Donald Trump the idea of a government efficiency commission and I would be willing to be part of that commission."
一 Elon Musk pic.twitter.com/muuTAT5xlS
— DogeDesigner (@cb_doge) August 3, 2024
V inteview nastínil, že s Donaldem Trumpem již o myšlence ohledně této komise diskutoval a prý by byl ochotný být její součástí. Údajně mu bude potěšením sloužit Americe, pokud se tato příležitost opravdu naskytne.
Vítězství ve volbách je prvním předpokladem
Nejprve by totiž Trump musel uspět v prezidentských volbách, které se budou konat již letos na začátku listopadu. Již dříve naznačoval, že by chtěl Muska ve „svém týmu“, ovšem ani on si nebyl jistý, zda by pozici přijal, přeci jen člověk, který spravuje tolik velkých firem, moc dalšího času, který by byl ochoten věnovat práci, nemá.
Otázkou zůstává, jak by komise, jejíž cílem je zkoumat efektivitu vlády, byla efektivní pod Muskovým vedením, o němž je známo, že si například s odhadováním termínů příliš hlavu neláme, a zpoždění dlouhá klidně i několik let u něj nejsou ničím výjimečným.