TOPlist

Totální změna vzhledu StartMenu

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

Pokud vám na vašem smartphonu z nějakého důvodu nevyhovuje uspořádání ikon a vzhled menu , můžete využít zajímavý program AbstractStart, který dokáže překopat menu v telefonu do maticového uspořádání (podobně, jako znáte např. ze Symbianových telefonů). V kombinaci s utilitou ThemeChanger pak můžete startmenu naskinovat do takové podoby, že jen těžko poznáte, jaký operační systém na vašem telefonu vlastně běží. Program AbstractStart podporuje mimo klasických rozlišení 176×200 (velikost Start nabídky) také rozlišení QVGA (Orange SPV C550). Oba dva programy jsou distribuovány jako Freeware.

AbstractStart
Po nainstalování AbstractStartu do vašeho telefonu je potřeba provést jednoduchou konfiguraci. Ve StartMenu se vám objeví nová složka AbstractStart, otevřete jí a zvolte Options. Zde si nastavíte, jak chcete mít startmenu uspořádané (matice, klasicky). Po potvrzení se vám změní ikony v menu do požadovaného uspořádání.

Při aktivaci AbstractStartu dojde k nepatrnému zpomalení načítání StartMenu. Občas se mi také stávalo, že se v některých složkách nenačetly všechny ikony (většinou, když jsem v nich měl hodně zástupců), je to způsobeno tím, že je program k dispozici v betaverzi (verze 3.0 beta2). Ve finální verzi bude doufám tento bug opraven.

Program si stáhnete v naší Download sekci.

Nová podoba StartMenu
Standardní AS

 

ThemeChanger
Tato aplikace slouží ke změně témat, zvuků a dokáže totálně přeskinovat váš telefon. V kombinaci s AbstractStartem změní celé grafické prostředí v telefonu a milovníci experimentování s grafikou se v něm maximálně vyřádí.

Program samotný vám toho po instalaci moc nenabídne, je ještě potřeba stáhnout si některý z Themepacků ze stránek výrobce programu. Ty po stažení jednoduše nainstalujte do telefonu a pak již stačí spustit ThemeChanger a vybrat si požadované téma. K dispozici je jich opravdu velké množství a tak budete mít z čeho vybírat. V programu také můžete nastavit, po jaké době se má automaticky změnit obrázek na pozadí a vybrat různá zvuková témata, která jsou také ke stažení na stránkách programu. Vaše hotové téma si pak můžete uložit a vytvářet tak spousty grafických a zvukových kombinací.

Prostředí programu
ThemeChanger

nové skiny a nabídka Start
  

  

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku