Domů » Bleskovky » Toshiba Regza T-02D: 13Mpx obr s Androidem pro Japonsko

Toshiba Regza T-02D: 13Mpx obr s Androidem pro Japonsko

Japonský trh se může těšit na další zajímavý smartphone a my ve zbytku světa můžeme opět tiše závidět. Toshiba zde prostřednictvím operátora NTT Docomo od 26. července začne prodávat smartphone modelové řady Regza s označením T-02D, jehož největším lákadlem má být 13,1Mpx fotoaparát s CMOS snímačem Exmor R. Fotoaparát dokáže pořizovat snímky s maximální hodnotou ISO 25 600; tento parametr telefonu mohou závidět i některé zrcadlovky. Otázkou ale zůstává, jak kvalitní fotografie při takto vysokém ISO budou a v tomhle případě se tedy jedná spíše o marketingové lákadlo na Japonce.

  

Slušně působí i další hardwarové parametry – o zobrazování se postará 4,3″ qHD displej (AMOLED plus) a výkon dodá dvoujádrový procesor s taktem 1,5 GHz (pravděpodobně od Qualcommu). Nezapomnělo se ani na podporu LTE sítí a poměrně překvapivá je celková hmotnost telefonu (139 gramů). Nesmíme také zapomenout na fakt, že telefon je voděodolný a prachuvzdorný (IPX5/8). Je škoda, že se Toshiba podobné modely nenabízí na evropském trhu – zájem by zde určitě byl, nebo se pleteme?

Zdroj

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments