Domů » Bleskovky » Toshiba Excite X10: Tenký tablet s 1,2GHz dual-core procesorem

Toshiba Excite X10: Tenký tablet s 1,2GHz dual-core procesorem

Toshiba na veletrhu CES 2012 v Las Vegas představila zbrusu nový tablet Excite X10, který nebude lákat jen na vyvážené hardwarové parametry, ale i na atraktivní design v čele s tloušťkou pouhých 7,7 milimetru a hmotností 544 gramů. Na přední straně najdeme 10,1″ IPS displej s rozlišením 1280 x 800 px. Dostatečný výkon zajistí dvoujádrový procesor TI OMAP 4430 taktovaný na 1,2 GHz v kombinaci s 1 GB operační paměti RAM. Pro fotografování a záznam HD videa bude připravena 5Mpx optika na zadní straně, k videohovorům bude možné využívat 1,3Mpx kamerku. V USA se Excite X10 začne prodávat v průběhu prvního kvartálu, cena za základní model s 16 GB vnitřní paměti byla stanovena na 530 USD (zhruba 10 800 Kč). Je škoda, že Toshiba tablet nevypustí rovnou se čtyřkovým Androidem, ale se starší verzí 3.2 „Honeycomb“. Na „Ice Cream Sandwich“ by však aktualizace měla dorazit velice brzy.

- - -

Aktualizováno: Zjistili jsme, že v Evropě se model Excite X10 prodávat nebude, jde totiž o variantu pro americký trh. K nám místo toho dorazí téměř stejně vybavený model AT200 (preview), a pokud se neobjeví žádné komplikace, dočkáme se už v únoru. Aktualizace na Android 4.0 by mohla přijít na přelomu března a dubna.


Zdroje: TheVerge, vlastní

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).