Domů » Bleskovky » Tortura Samsungu Galaxy S8: odolá poškrábání, ohýbáni a ohni?

Tortura Samsungu Galaxy S8: odolá poškrábání, ohýbáni a ohni?

YouTuber JerryRigEverything se proslavil poměrně netradičními testy smartphonů. Již několik let doslova týrá jeden model za druhým ostrými hroty, nožem, ohněm a nakonec ohybem z obou stran. Zatímco některé telefony vyváznou bez ztráty kytičky (jako např. nedávno Nokia 6), některé se při testech zapotí (např. HTC U Ultra). Do které škatulky zapadne nedávno představený Samsung Galaxy S8?

Galaxy S8 Durability Test - Scratch, Burn, and BEND tested

Novinka od Samsungu je z obou stran chráněna sklem Gorilla Glass 5, které chrání i čočky všech fotoaparátů a senzor srdečního tepu. Ochranné sklo se podvolilo až hrotům s tvrdostí 6 podle Mohse, klíče v kapse by tak vašemu telefonu ublížit neměly, jediné náchylnější místo je čtečka otisků prstů. Rámeček, tlačítka i mřížka horního reproduktoru jsou vyrobeny z kovu, ostrý předmět z nich maximálně sloupne lak a udělá rýhu, což na funkci nemá žádný vliv.

Recenze Samsung Galaxy S8: výkladní skříň výrobce

Překvapením byla i zkouška ohněm, zatímco LCD displeje mají tendenci po vystavení ohni zčernat, a po pár vteřinách se zázračně uzdravit, do OLED panelů se většinou plamen nesmazatelně podepsal. To však není případ Galaxy S8, jeho displej má v těchto případech rovněž schopnost regenerace. Rozborka Galaxy S8, kterou provedl server iFixit, dokázala, že lepidlem se v Samsungu nešetřilo. Díky tomu je telefon příkladně pevný a zkoušce na ohyb bez problému odolal. Samsung Galaxy S8 sice není kvůli skleněné konstrukci takový tank jako Nokia 6, v testech přesto obstál velmi solidně.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).