Tomuto oblíbenému Xiaomi telefonu končí softwarová podpora. Nemáte ho v kapse?

redmi note 8
  • Xiaomi se loučí s oblíbeným telefonem Redmi Note 8
  • Smartphonu k 1. březnu skončila softwarová podpora
  • Týká se to ještě modelů Redmi Note 8T, Redmi 8A Dual a K30 5G Racing Edition

Čas od času každý výrobce vyjme ze softwarové podpory některé starší smartphony. Xiaomi k 1. březnu ukončilo podporu pro čtyři smartphony, konkrétně Redmi 8A Dual a Redmi K30 5G Racing Edition z roku 2020 a Redmi Note 8 a 8T z druhé poloviny roku 2019.

V případě nejstarších kousků jde o bezmála 4letou podporu, což odpovídá standardům roku 2019–2020. Na tyto letité telefony nelze aplikovat současné trendy stran softwarové podpory. A kromě toho jde o přístroje ze střední třídy a ty mnohdy nedostávají takovou péči, jako dražší modely.Nepřehlédněte

Xiaomi ukončuje podporu pro tři oblíbené telefony. Není mezi nimi ten váš?

Co se s těmito telefony stane, pokud je stále používáte? Prakticky nic, výrobce na ně už nepošle další aktualizaci systému Android. Používání telefonu se neaktuálním operačním systémem může nést jistá bezpečnostní rizika, proto se obecně doporučuje přejít na novější model. Tento vám ale i tak zůstane nadále funkční.

Autor článku blank
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku