TOPlist

Tohle zní slibně: ASUS Zenfone 7 bude vlajková loď s cenou střední třídy

asus zenfone 6 13

ASUS představil na začátku letošních prázdnin herní smartphone ROG Phone 3, ovšem ochuzeni nebudeme ani o mainstreamový vlajkový model. Pokračovatel loňského Zenfone 6 dorazí sice v pozdějším termínu než obvykle, ale nepochybně bude mít co nabídnout.

ASUS Zenfone 7: Snapdragon 865+ za 500 euro

Série smartphonů ASUS Zenfone 7 bude oficiálně představena příští týden 26. srpna v 8:00 našeho času, tchajwanská firma chystá pro tuto příležitost online tiskovku streamovanou na YouTube (odkaz).

Asus Zenfone 7 Pro 10
Asus ZenFone 7: 3, 2, 1… otočit!

Pozvánka samotná mnoho informací neprozrazuje, od toho tu máme jiné zdroje – informátor Roland Quandt ze serveru WinFuture.de nám prozradil klíčové parametry a ceny paměťových variant. Zenfone 7 bude vlajkovým smartphonem se vším všudy, pohánět jej bude čipset Qualcomm Snapdragon 865+, do výbavy dále dostane 8 GB RAM, 256GB úložiště a 5 000mAh baterii.

Za tuto výbavu si ASUS údajně naúčtuje 549 EUR (asi 14 400 korun), čímž by mohl zatopit letošní střední třídě. K dispozici má být dokonce i levnější varianta s 6 GB RAM a 128GB pamětí, ta bude stát 499 EUR (asi 13 tisíc korun). Očekává se, že letošní Zenfone 7 dostane stejně jako loni vyklápěcí fotoaparát, tentokráte rovnou se čtyřmi kamerkami.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku