Tohle si Apple za rámeček nedá. iPhone 12 trpí na ztrátu barvy rámečku

iphone 12 uvodni

Jeden by řekl, že Apple za ta léta vychytá všechny mouchy a vyladí použité materiály k dokonalosti. Špatně propustným anténám u iPhonu 4 jsme se smáli, měkký hliník u iPhonu 6, který se rád v kapse ohýbal, zase vzbuzoval negativní údiv. Jenže v Cupertinu se ze svých selhání evidentně nepoučili, o čemž svědčí několik uživatelů, kteří upozorňují na vadu nejnovějšího iPhonu 12.

Nová kontroverze se tentokrát týká rámečku. Zatímco iPhony 12 Pro a 12 Pro Max dostaly rámeček z leštěné oceli, méně vybavení sourozenci iPhone 12 a 12 mini se museli spokojit s obyčejným hliníkem. A právě v hliníku je, zdá se, zakopaný pes. Slovenští kolegové z portálu SvetApple upozornili na fakt, že jimi zakoupený iPhone 12 v červené barvě po několika měsících mění barvu rámečku.

iphone 12 discoloration
Změna barvy rámečku je bohužel patrná

Vyblednutí barvy lze pozorovat v rohu u fotoaparátu, přičemž ostatní části rámečku jsou zatím v pořádku. Zajímavostí je, že podobným problémem trpěly už iPhony 11 a iPhony SE 2020, nicméně tento případ je unikátní v tom, jak rychle se vyblednutí objevilo.

iphone 12 ztrata barvy
Ztrátu barvy potvrdil i čtenář serveru 9to5Mac

Nepřehlédněte – iPhone 12 mini je propadák. Apple plánuje ukončení výroby

Otázkou je, zda se jedná o problém všech iPhonů 12 a 12 mini, nebo je tento případ pouze ojedinělou výrobní vadou několika kusů. Ať tak či onak, telefony z této cenové kategorie by podobnými problémy trpět neměly. Máte se svým iPhonem 12 či 12 mini stejný problém? Dejte nám vědět do komentářů.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku