Domů » Bleskovky » Tohle ohebné véčko od TCL musíte vidět. Jen škoda že se nedostane do prodeje

Tohle ohebné véčko od TCL musíte vidět. Jen škoda že se nedostane do prodeje

Trhu s ohebnými smartphony dominuje korejský gigant Samsung, jenž s nedávno představenými modely Galaxy Z Fold 3 a Flip 3 ještě více upevnil svou pozici. Na obzoru se rýsuje několik konkurentů, nicméně ani jeden z nich prozatím nedokázal vyrobit dostatečně přesvědčivou „skládačku“, která by Samsung alespoň trochu ohrozila.

TCL Foldn Roll 1
TCL Fold’n Roll

Čínská firma TCL měla s ohebnými telefony poměrně velké ambice, nicméně se zdá, že si ukousla příliš velké sousto. V posledních letech sice ukázala veřejnosti několik velmi zajímavých prototypů, žádný z nich ale nevypadal, že by se v dohledné době měl dostat na trh. To ostatně potvrdil šéf marketingu TCL Stefan Streit ve svém prohlášení.

tcl project chicago jpg
TCL Project Chicago

V oficiálním prohlášení stojí, že TCL nechce vypustit na trh ohebný telefon do té doby, než bude cena přijatelná pro co největší množství zákazníků. Společnost aktuálně investovala miliardy dolarů do vývoje ohebných displejů, nicméně aktuální výrobní cena, ovlivněná mimo jiné také globální pandemií, jí neumožňuje vytvořit cenově dostupný ohebný smartphone.

TCL odpískalo ohebné telefony, jsou údajně příliš drahé

Otázkou ovšem je, jak „cenově dostupný“ si TCL ohebný telefon představuje. Nejblíže reálné produkci byl podle všeho takzvaný Project Chicago, jenž připomínal Galaxy Z Flip 3. Ten měl mít vnitřní 6,67″ AMOLED displej, kterému sekundoval 1,1″ vnější AMOLED displej. Uvnitř se měl nacházet čipset Qualcomm Snapdragon 765G v doprovodu 6 GB RAM, 128GB vnitřní paměti a 3 545mAh baterie. Fotoaparáty měly být na zadní straně dva, konkrétně 48Mpx hlavní snímač a 16Mpx širokoúhlý objektiv. Pro selfie měla sloužit 44Mpx kamera.

Podle Streita měl tento smartphone stát pod 800 dolarů (cca 17 500 Kč bez DPH), což je výrazně méně, než za kolik se prodává Flip 3 od Samsungu. Jestli se ani tato cena TCL nezdá pro většinu zákazníků přijatelná, tak se do budoucna máme jistě na co těšit.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

8 komentářů

 1. Velice dobře, že se do prodeje nedostane.
  Proč vyhazovat prašule za okopírované !!!
  Proč živit vykrádače mozků ?
  Ani náhodou.

  • Pod tohle se klidně podepíšu. Moje slova. Čínský a většinou špatně udělaný kopie. Raději si koupím funkční Samsung, než tenhle čínskej šrot.

  • Už máš hotový úkoly do školy? Zejtra ráno sypeš zas, tak ať jsi připraven.

 2. A jak to asi dopadne, přesně takhle.
  Prostě jiný způsob jak zařízení ohnout není. Takže už se těším na komenty jak ostatní výrobci vykrádají nápady jiných, když jiná cesta není…

  Asi jako dříve Apple vs Samsung….úplně stejné….

 3. Tohle někdo chce? Na co?

 4. Samsung zohnul telefon a všichni od něj teď kopírují? :D
  Pokud to bereme takhle, Tak Samsung obšlehl skládačka od Royalu a ten od kdo ví koho. :D
  Tak se to brát prostě nedá.
  Jako co chcete jiného vymyslet? Skládání do trojúhelníku nebo já nevím…
  Prostě je jasné, že „V“ budou dělat všichni. Není to kopírování.
  Apple taky „okopiroval“ PDA a nikdy sem neslyšel, že by někdo říkal že Apple je kopírka. Sony okopiroval SEGU, všechno v čem jezdíte okopirovalo Forda. :D
  Se divím že na cestě nepotkávám jen Mondea, protože dle diskuzní logiky by si Audinu, BMW, Meďáka nikdo nekoupil. 🤣

 5. To večko stojí za milú …..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).