Domů » Bleskovky » Tohle je první společné dítě Oppo a Kodaku. Kde už jsme ho jen viděli?

Tohle je první společné dítě Oppo a Kodaku. Kde už jsme ho jen viděli?

V minulém týdnu se objevila informace, že Oppo a Kodak chystají nový smartphone, který vzdá hold klasickému fotoaparátu, konkrétně modelu Kodak 35. Pokud jste však čekali zbrusu nový smartphone s retro designem, musíme vás zklamat.

Kodak 35

Oppo Find X3 s napůl koženými zády?

Společnost Oppo dnes představila smartphone, který se pyšní právě odkazem na legendární fotoaparát Kodak. Pokud jste se však těšili na žhavou novinku, musíme vás zklamat. Jedná se totiž o speciální edici smartphonu Oppo Find X3 s novým vzhledem zad – horní část je z matného kovu, spodní z černé kůže. To je stejná kombinace, jakou se pyšnil zmíněný fotoaparát Kodak 35. Kromě toho Oppo nafouklo základní balení, které má stejný tvar jako kdysi obal na zmíněný fotoaparát. Bohaté je i příslušenství.

Oppo FX3P

Bohužel se nezdá, že by po hardwarové stránce došlo k nějakým změnám, Kodak se zřejmě nijak nepodílí na ladění fotoaparátu, jak jsme zvyklí u konkurenčních fotoznaček.

Tato verze Oppo Find X3 bude pravděpodobně pouze raritou pro čínský trh, se kterou patrně na našem trhu počítat nemůžeme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Kodak zkrachoval v roce 2012
    Už tam není prakticky žádné knowhow, patenty rozprodány.
    Je to pouze nálepka.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).