Tohle bude těžký kalibr! Xiaomi 13 Ultra se má dočkat globální verze

Xiaomi 12S Ultra Green 2
  • Chystaný top model Xiaomi 13 Ultra se údajně dočká globální verze
  • Je to skvělá a trochu překvapivá zpráva, protože jeho předchůdce se prodával jen v Číně
  • Nadupaný smartphone chystá i Oppo, u něj se ale s globální variantou zatím nepočítá

Společnost Oppo se připravuje na odhalení svých nových vlajkových smartphonů rodiny Find X6. Celkem by měla obsahovat tři modely – základní Oppo Find X6 a pak dvě varianty modelu Find X6 Pro – jednu se Snapdragonem 8 Gen 2, druhou s MediaTekem Dimensity 9200. O tom, jakou výbavu všechny tři telefony nabídnou, jsme psali už v lednu, nyní můžeme ještě přihodit první fotografii zad vrcholného modelu Oppo Find X6 Pro.

Podle obrázku bude Oppo Find X6 Pro disponovat ohromným kruhovým fotomodulem, který bude zabírat prakticky celou horní část zad. Vystouplý kruh se stane domovem pro tři fotoaparáty – hlavní, širokoúhlý a periskopický. O ladění barev se postará značka Hasselblad, zpracování fotografií bude mít na starosti obrazový koprocesor MariSillicon.

Podle informátora Ice Universe by měl být tento telefon novým králem fotomobilů, což bohužel pravděpodobně nebudeme moci posoudit – Oppo prý tento telefon údajně neplánuje prodávat globálně. Tím se otvírá cesta pro společnost Xiaomi, která rovněž chystá nový fotomobil.

Xiaomi se chystá rozšířit svoji vlajkovou řadu Xiaomi 13 o model Ultra, podle informátora SnoopyTech by měl být představen někdy v květnu. Přestože loňský model Xiaomi 12S Ultra se prodával pouze v Číně, jeho nástupce bude údajně dostupný globálně. Jeho parametry v tuto chvíli nejsou známé, očekávat však můžeme jen to nejlepší, zejména vlajkový čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 a silnou sestavu fotoaparátů – loňský model se například pyšnil 1″ snímačem u hlavního fotaparátu a periskopickou kamerou s 5× přiblížením.

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku