Domů » Bleskovky » To je nárůst: Mobilní zařízení tvoří více než čtvrtinu webového provozu

To je nárůst: Mobilní zařízení tvoří více než čtvrtinu webového provozu

V květnu roku 2012 přistupovalo na internet z mobilního zařízení pouze deset procent populace. Podle poslední zprávy od společnosti Walker Sands se toto číslo ve třetím kvartálu letošního roku zvedlo na 28 procent. To je 67% meziroční růst ze stejného období v loňském roce. 

John Fairly, ředitel webových služeb ve Walker Sands, růst přikládá zvyšující se popularitě mobilních zařízení a přesunu preferencí uživatelů jejich směrem. Na druhou stranu, v posledním čtvrtletí tablety Apple iPad a telefony s Androidem lehce snížily podíl na webovém provozu. Celkově stále vedou zařízení se systémem iOS s 47 % mobilního provozu, ale Android pokračuje v růstu a ve třetím kvartále skončil na 44,4 %. 

David Podzimek

7 komentářů

 1. dominiksla (neregistrovaný)

  Kde je Windows Phone?

  • policak (neregistrovaný)

   Na úrovni statistické chyby?

  • Tam kde má být. Nikde

  • Vzhledem k tomu, že WP telefonů je víc než BlackBerry telefonů tak by ve statistice zahrnuto být mělo. Pokud není, tak jedním z důvodů může být, že IE11 řadí mezi desktopové prohlížeče.

 2. A proto je mobilní verze vašich stránek tak kvalitní-nepoužitelná!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).