Domů » Bleskovky » Tip: Měňte na Androidu zabezpečení zámku obrazovky podle aktivní WiFi sítě

Tip: Měňte na Androidu zabezpečení zámku obrazovky podle aktivní WiFi sítě

Používat zabezpečenou zamykací obrazovku je dnes prakticky nutností, když zvážíme, kolik soukromých informací naše mobilní zařízení obsahují. Nejčastěji jako ochranu používáme heslo nebo gesto pro odemknutí zařízení, ale stává se, že nás zadávání zdržuje. Speciálně na místech jako je kancelář nebo domov, kde není taková potřeba užívat zvýšenou ochranu. Ale vypínat a zapínat zabezpečení je nepraktický proces, proto je zde aplikace Unlock with WiFi.

Unlock With WiFi Demo

Ta poskytuje možnost využívat zvýšenou ochranu zámku obrazovky na základě místa, kde se nacházíte. Ne přímo místa, ale podle WiFi sítě, ke které je telefon připojen. V aplikaci jednoduše nastavíte jména sítí, na kterých má telefon zabezpečení vypnout. Z bezpečnostních důvodů budete muset po prvním připojení k WiFi zadat kód nebo gesto, pak se bude objevovat jen standardní odemčení tahem po obrazovce. Unlock with WiFI nabízí také možnost automaticky vypnout WiFI když opustíte domov spolu s rozšířeným nastavením, jako je povolení GPS, Bluetooth a další.

Zkušební verze aplikace funguje čtyři dny, poté je nutné zakoupit placenou verzi aplikace za 100 korun.

 
Bezplatná verze / plná verze

David Podzimek

3 komentářů

  1. Rozhodně by stálo za to zmínit, že pokud je heslo a jeho aktivace vynucena přes Device Policy, tak tato aplikace je zcela k ničemu.

    takže ti, kdo mají na androidu vynuceny firemní politiky mají smůlu.

  2. MoB (neregistrovaný)

    Tak přesně toto a mnohem více umí Llama i zadarmo.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).