Domů » Bleskovky » Tip: Jak na tabletofonu Nokia Lumia 1520 zobrazit počasí na „vypnuté“ obrazovce

Tip: Jak na tabletofonu Nokia Lumia 1520 zobrazit počasí na „vypnuté“ obrazovce

Nokia Lumia 1520 (videorecenze) je prvním a zatím jediným telefonem s operačním systémem Windows Phone 8 vybaveným aktualizací Lumia Black. Ta s sebou mimo jiné přináší vylepšenou funkci Glance Screen, která se poprvé objevila v předchozí verzi s označením Amber a která nově umožňuje zobrazovat nejen aktuální čas a případně obrázek, ale i upozornění na příchozí zprávy a e-maily nebo notifikace vybraných aplikací.

Právě poslední jmenovaná funkce umožňuje na „vypnutém” displeji ukázat třeba i aktuální venkovní teplotu. Slouží k tomu aplikace s názvem LockTemp, která umí zobrazit informace o počasí v notifikační oblasti zamykací obrazovky. Tento údaj pak převezme i Glance Screen a vy jej tak můžete mít stále na očích.

  

Aplikace LockTemp stojí 21 Kč, k dispozici je ale i bezplatná zkušební verze. Instalační soubor vám zabere méně než 1 MB a stahovat jej můžete pomocí odkazu níže. Prozatím si této funkce užijí jen majitelé Lumie 1520, tedy do té doby, než Nokia uvolní Black aktualizaci pro další modely.

-

Miroslav Havlíček

12 komentářů

 1. Jindřich Lukeš

  Nějak zcela nechápu význam tohoto „návodu“. Nový Glace Screen přebírá nastavení notifikací z Lock Screen. Jakákoliv aplikace notifikující na LS bude vidět i na GS. A těchto aplikací jsou mraky, vč. počasí. Je nesmysl kvůli takového aplikaci instalovat nebo dokonce kupovat další aplikaci.

  • Míra (neregistrovaný)

   vsak to nie je navod, len tip, ktory ja sam vitam, tak neviem, co sa ti na tom nepaci.

  • Tento „návod“ se objevil na WP central, takže bylo třeba ho přeložit a použít…

  • Bohužel smartmania již delší dobu je jen přebírač tipů, návodů a všeho okolo, v podstatě nic vlastního už tady žádní autoři nemají. Většina je jen přeloženina, takže to co přečtu na Twitteru či WPcetral, wmpowerusers apod. se objeví za dva dny přeložené tady…

  • Dluho (neregistrovaný)

   tj ted nejaka moda strefovat se porad do autoru? tak kdyz vas to nezajima, tak to nectete a pokud nejste uplne mimo, tak zahranicni zpravy tvori aj na jinych tech webech tak 80 procent obsahu. kluci tady delaj dobry recenze a Jirka ma vyborny videopohledy, nebo myslis ze to prekladaj z wppowerusers? :)

  • A to jako nemám mít právo na názor, jenom protože bych se tím mohl obout do autora ? Aha. Tak si tu mlaskej blahem dál.

 2. No na vypnuté asi těžko :)

  Když to vidím tak je zapnutá :)

  • Jedná se o tzv. Glance Screen :-) Z pohledu systému a uživatele je obrazovka vypnutá. Z pohledu energetické náročnosti samozžejmě zapnutá je :-)

  • Tak já používám režim náhled.. svítí mi to jen 10 sekund po zaznamenání pohybu u proximity senzoru.. takže vytáhnu z pouzdra, ukáže se glance screen, vím vše, co potřebuju, zasunu do pouzdra a jedu dál.. nemusím nic mačkat, odemykat atd…

  • rzboril (neregistrovaný)

   To stejné ti udělá i režim – stále zapnuto, protože se díky čidlu vypne i spořič. Vytáhneš – objeví se dáš do kapsy vypne se. A možná po tu dobu je to i ůspornější , protože po dobu vytažení nečeká na pohyb ruky ale to je doměnka.

  • rzboril: V tomto případě režim Náhled s Stále zapnuto funguje identicky – proximity senzor rozsvítí displej hned po vyndání z kapsy (=hned po zaznamenání, že není před diplejem překážka). Náhled je úspornější když ti leží na stole – svítí jen po tom přejetí ruky přes proximity senzor.

   Royce: Jak už rzboril níže, i u ostatních Lumií je Náhled na 15s ;)

 3. rzboril (neregistrovaný)

  Jo a na L1520 svítí 15 sec v režimu náhled.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).