Threads od Mety splní přání řady uživatelů, konečně zamíří na web – SMARTmania.cz

Threads od Mety splní přání řady uživatelů, konečně zamíří na web

Logo Threads na obrazovce telefonu
  • Threads doposud nemají webovou verzi
  • Ta se již interně testuje a podle některých spekulací by se měla objevit už tento týden
  • Společně s ní by se uživatelé měli dočkat i vylepšeného vyhledávání

Po převzetí Twitteru (nyní X) Elonem Muskem začala řada uživatelů hledat alternativu, ať už kvůli antipatiím k jemu samotnému, či z důvodu jeho překotných změn ve fungování a prezentaci populární sociální sítě. Zatímco na začátku to vypadalo, že vhodnou alternativou bude Mastodon, později mu vzala vítr z plachet Meta a jejich Threads. Tato sociální síť funguje téměř na chlup stejně jako X, avšak stále je ještě na svém začátku a chybí jí celá řada funkcí.

Threads zamíří na web možná už tento týden

Mezi jednu z nejčastěji požadovaných funkcí, která Threads doposud překvapivě chybí, je webová verze. Meta se doposud soustředila především na mobilní aplikace, skrze které uživatelé konzumují obsah ze sociálních sítí nejčastěji. Přesto se najde řada lidí, kteří preferují klasické webové rozhraní a kteří měli doposud v případě Threads jednoduše smůlu. Není to ovšem tak, že by webová verze nebyla pro Metu důležitá – jen na ni jednoduše ještě nebyl čas.

Ředitel Instagramu a také Threads Adam Mosseri nyní novinářce Taylor Lorenz potvrdil, že nová sociální síť již několik týdnů webové rozhraní testuje, avšak že je ještě potřeba na ní zapracovat, než se bude moci podívat mezi běžné uživatele. Podle informací deníku Wall Street Journal se nicméně Threads dostanou na web možná už tento týden, byť jeho zdroje upozorňují, že plány se ještě mohou změnit a nic není definitivní.Logo sociální sítě Threads na chytrém telefonuNepřehlédněte

Šéf Instagramu překvapil veřejnost: Threads vznikly za pouhých 5 měsíců

Webové rozhraní slíbil již dříve i sám Mark Zuckerberg, společně s příchodem vylepšeného vyhledávání s tím, že by tyto funkce měly být dostupné do několika týdnů. Ačkoli se celosvětově Threads poměrně dobře daří a za měsíc a půl od začátku fungování nasbírala přes 100 milionů uživatelů, v Česku a potažmo celé Evropské unii si na ni vinou specifické legislativy bohužel musíme nechat alespoň prozatím  zajít chuť. Doufejme, že Threads se brzy objeví i u nás a X tak pořádně vzroste konkurence.

Autor článku Dominik Vlasák
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.

Kapitoly článku