Texas Instruments končí s výrobou mobilních procesorů OMAP

Společnost Texas Instruments patřila po dlouhá léta mezi významné hráče na poli ve výrobě mobilních procesorů pro smartphony a tablety. Zástupci společnosti však usoudili, že vývoj a výroba čipsetů pro mobilní zařízení již není tím pravým businessem a proto oznámili konec svého působení v této oblasti. Hlavním argumentem, proč se americká společnost otočila zády k chytrým telefonům je fakt, že jejich čipsety řady OMAP nedisponují integrovaným modulem pro 3G a 4G sítě. Tento nedostatek museli vývojáři řešit dodatečnou implementací samostatných modulů, což mělo samozřejmě neblahý vliv na spotřebu elektrické energie a v neposlední řadě to vedlo i ke zvyšeným finančním nákladům na samotnou výrobu. 

Ostatní konkurence v čele s Qualcommem navíc již delší dobu nabízí své čipsety s pokročilejší architekturou (Snapdragon S4), jejichž součástí jsou i komunikační moduly. Texas Instruments se proto chce do budoucna primárně zaměřit na výrobu elektronických součástek pro automobilový průmysl, ve kterém vidí atraktivnější prostředí s menší konkurencí. Viceprezident společnosti Greg Delagi však ve svém prohlášení ubezpečil stávající uživatele chytrých telefonů a tabletů s procesory OMAP tím, že i nadále můžou počítat s podporou.  

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku