Domů » Bleskovky » Texas Instruments končí s výrobou mobilních procesorů OMAP

Texas Instruments končí s výrobou mobilních procesorů OMAP

Společnost Texas Instruments patřila po dlouhá léta mezi významné hráče na poli ve výrobě mobilních procesorů pro smartphony a tablety. Zástupci společnosti však usoudili, že vývoj a výroba čipsetů pro mobilní zařízení již není tím pravým businessem a proto oznámili konec svého působení v této oblasti. Hlavním argumentem, proč se americká společnost otočila zády k chytrým telefonům je fakt, že jejich čipsety řady OMAP nedisponují integrovaným modulem pro 3G a 4G sítě. Tento nedostatek museli vývojáři řešit dodatečnou implementací samostatných modulů, což mělo samozřejmě neblahý vliv na spotřebu elektrické energie a v neposlední řadě to vedlo i ke zvyšeným finančním nákladům na samotnou výrobu. 

Ostatní konkurence v čele s Qualcommem navíc již delší dobu nabízí své čipsety s pokročilejší architekturou (Snapdragon S4), jejichž součástí jsou i komunikační moduly. Texas Instruments se proto chce do budoucna primárně zaměřit na výrobu elektronických součástek pro automobilový průmysl, ve kterém vidí atraktivnější prostředí s menší konkurencí. Viceprezident společnosti Greg Delagi však ve svém prohlášení ubezpečil stávající uživatele chytrých telefonů a tabletů s procesory OMAP tím, že i nadále můžou počítat s podporou.  

Zdroj

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

4 komentářů

  1. takze OMAP 5 uz nebude

  2. Zrejme nie, je to každopádne škoda. Konkurencia je ale veľmi silná pre toľkých hráčov.

  3. Matthev (neregistrovaný)

    Škoda, jsem se těšil, že nový Nexus by mohl mít buď Snapdragon S4 nebo OMAP 5, který vypadal na dost nadupaný procesor.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).