Těšte se na iOS 15.4. Přinese odemykání iPhonu s rouškou a spoustu dalších vylepšení

universal control 1

Apple v tomto týdnu vydal desetinkovou aktualizaci systému iOS, která jej povýšila na verzi 15.3. Pokud jste se těšili na záplavu nových funkcí, musíme vás zklamat, update obsahuje pouze opravy některých chyb a aktualizaci zabezpečení. Mnohem zajímavější bude chystaná verze 15.4, která bude plná novinek. Na co se můžeme těšit?

EVERYTHING New in iOS 15.4! Universal Control, Face ID with Mask, & More!

iOS 15.4: odemykání s rouškou a podpora evropských COVID-19 pasů

Apple kromě ostré verze iOS 15.3 vydal i vývojářskou betu iOS 15.4, do které přidal několik nových funkcí. Nová verze systému například umožní uživateli odemykat iPhone s nasazenou rouškou, což je možné už nyní v doprovodu Apple Watch, po aktualizaci se však obejdete i bez hodinek.

Apple sice varuje, že tento způsob není tak bezpečný (neboť lze ověření provést pouze skenováním oblasti očí), ale i přesto jej bude možné použít pro veškeré scénáře, od odemykání telefonu až po potvrzování plateb. Uživatel nicméně dostane na výběr, co všechno této méně přesné metodě dovolí.

unlock

Odemykání s nasazenou rouškou bude pravděpodobně dostupné pro novější iPhony 12 a 13.

Další chystanou novinkou je podpora evropských COVID-19 certifikátů v aplikacích Peněženka a Zdraví. Do aplikací postačí nafotit QR kód z vašeho Covid pasu, a můžete bez obav udělat tečku za aplikací Tečka.

Mezi další novinky patří přidání nových widgetů, možnost přidat do ovládacího centra změnu intenzity podsvícení klávesnice, podpora emailů na vlastní doméně, snadnější přístup k SharePlay či podpora pro adaptivní triggery na ovladači Sony DualSense. Vývojáři aplikací třetích stran budou nově moci rovněž plně využívat výhody 120Hz displejů, které jim byly dosud zapovězeny.

Univerzální kontrola nad vašimi zařízeními

Používáte-li tablet iPad, můžete se s iPadOS 15.4 těšit na zpřístupnění funkce Universal Control. Ta přidává možnost ovládat přímo z počítače Mac jiné jablečné zařízení, buď druhý Mac nebo tablet iPad.

Apple Universal Control

Není přitom nutné žádné složité párování, stačí položit obě zařízení vedle sebe a poté už lze přejíždět kurzorem z jednoho zařízení na druhé, popřípadě k jejich ovládání používat jednu klávesnici.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku