Domů » Bleskovky » Teslasuit: Oblek pro virtuální realitu, který umožní cítit střely a povětrnostní podmínky

Teslasuit: Oblek pro virtuální realitu, který umožní cítit střely a povětrnostní podmínky

Virtuální realita se stále častěji ukazuje jako hlavní trend pro nadcházející období. Rozjíždějící vlak je skvělou příležitostí pro řadu kreativních týmů, které začínají přicházet se zajímavými nápady, jak prohloubit zážitek z virtuálního světa. S relativně nezvyklou myšlenkou dorazili pánové z Tesla Studios, kteří na komunitním serveru Kickstarter prezentují speciální oděv s názvem Teslasuit.

 

Jak samotný název napovídá, jedná se o neoprenový oblek vybavený řadou senzorů. Mezi další klíčové prvky patří spleť 52 kanálů, jejichž funkce spočívá v elektrické stimulaci kůže. Zástupci společnosti se chlubí širokými možnostmi simulace různorodých situací. Uživatel je s pomocí obleku schopen cítit například doteky, vítr, vodu, teplo, chlad či údery. Teslasuit je zcela bezdrátový a očekává se plná kompatibilita se všemi stávajícími druhy virtuální reality, herními konzolemi, počítači, smartphony a tablety.

Zástupci Tesla Studios nespoléhají pouze na herní průmysl a velký potenciál spatřují ve vzdělávacích či sportovně zaměřených aplikacích. V případě zájmu lze oblek předobjednat prostřednictvím kampaně na Kickstarteru. Na výběr je ze dvou modelů, které od sebe odlišuje počet stimulačních bodů. Za základní Teslasuit Pioneer se 16 stimulačními kanály zaplatíte 1 770 USD (přibližně 44 000 CZK), vybavenější oblek s přídomkem Prodigy a 52 stimulačními body přijde na 3 690 USD (zhruba 92 000 CZK).

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments