Domů » Bleskovky » Tesla se za 6 týdnů naučí sama parkovat a ještě vám ušetří za pokuty

Tesla se za 6 týdnů naučí sama parkovat a ještě vám ušetří za pokuty

Generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk prozradil některé informace o chystané aktualizaci funkce Autopilot Summon, která je často popisována jako automatické řízení automobilu. Skutečnost je taková, že je to jen pomůcka při parkování nebo vyjíždění z garáže.

Prozatím řidiči mohou automobilu přikázat vyjet bezpečně z garáže, aniž by se ve vozidle nacházeli, nebo jej nechat samovolně pohybovat na parkovišti a zaparkovat. V tomto případě se ale bavíme o malém pohybu na ploše. Řidič navíc musí stát maximálně 3 metry od vozu.

S pokutami už si nebudete muset lámat hlavu

Elon Musk tvrdí, že vylepšená verze umožní najít vhodné parkovací místo, rozpoznání značení a bezpečně zaparkuje na ploše. Řidiči se tedy automobil sám zaparkuje na vhodném místě a odešle mu souřadnice polohy a potvrzení, že je místo vhodné a bezpečné. Řidič se díky vyhne třeba zbytečnému pokutování díky neznalosti místa či značení.

Musk vysvětlil, že vylepšená verze Autopilot Summon bude fungovat na bázi ultrazvukových senzorů a kamer okolo auta. S uvolněním aktualizace se počítá v horizontu následujících šesti týdnů pro vozy s hardwarovou výbavou V2+ (tedy ty, které byly vyrobeny v uplynulých 48 měsících). V souvislosti s touto aktualizací se hodí připomenout vtipné video, které Tesla zveřejnila v roce 2015 a které ukazuje, jak moc vynalézavý by autopilot v jejich podání mohl být :-)

Radek Chlup

avatar
1300
  Sledování diskuze  
Upozornit na