Domů » Bleskovky » Tesla představila dostupné akumulátory pro domácnost. Způsobí revoluci?

Tesla představila dostupné akumulátory pro domácnost. Způsobí revoluci?

Elon Musk představil vlastní řešení domácího akumulátoru s názvem PowerWall, kterým hodlá nastolit novou éru využívání elektrické energie. Produkci bude zajišťovat nová divize TeslaEnergy, přičemž podle dosavadních informací se s dodáním k prvním zákazníkům počítá v horizontu následujících třech měsíců. Do oběhu se dostanou dvě verze s kapacitou 7 kWh a 10 kWh. Velice zajímavou myšlenkou se jeví kombinace PowerWall se solárními články, díky čemuž lze vytvořit soběstačný systém bez závislosti na dodávkách z veřejné sítě.

 

Oba akumulátory zvládají dodávat výkon 2 kW (špičkově 3,3 kW) při proudové zátěži 5 A (špičkově 8,5 A) a jsou kompatibilní s jednofázovým a třífázovým zapojením. Dalším zajímavým údajem je desetiletá záruka a 92% účinnost v teplotním rozmezí od – 20 °C do 43 °C. Elon Musk vidí další potenciál v instalaci PowerWall do oblastí, kde doposud nebyla vybudována potřebná infrastruktura a zdejší obyvatelé nemají kontinuální přístup k elektrické energii. Otázkou však zůstává, kdo by podobný projekt financoval.

   

Cena 7kWh modulu činí 3000 USD (zhruba 75 000 Kč), silnější verze s kapacitou 10 kWh přijde na 3500 USD (přibližně 90 000 Kč). Na výběr bude z několika barevných krytů a samotná instalace v běžné domácnosti zabere několik desítek minut. Předobjednávky jsou zatím omezeny pouze na území Spojených států, ovšem po úspěšném zaběhnutí výroby lze očekávat dostupnost na dalších světových trzích.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

7 komentářů

 1. petr (neregistrovaný)

  Oba akumulátory zvládají dodávat výkon 2 kW (špičkově 3,3 kW) při napětí 5 A (špičkově 8,5 A) ????? nemelo by tam byt pri proudu ??(resp pri proudove zatezi 5A) napeti je ve voltech

  • Richard Streit

   Dobrý den, ano máte pravdu, překlep jsem již v textu opravil.

 2. teekey (neregistrovaný)

  Nenapadlo nekoho spocitat za jak dlouho se to zaplati? Zaruka je na 10let, je to vubec rentabilni?

  • je to hlavne skuska noveho trhu, nieco ako apple watch…oplati sa to tomu kto ma dobru lokaliotu a dost penazi…dalsie generacie a hlavne konkurencia sa bude ovela viac oplatit za nizsiu cenu…

  • Velda (neregistrovaný)

   To je střelenej příměr. Baterie může mít využití pro skladování elektřiny, nebo pro dorovnání výpadků proudu (v zaostalejších zemích…). Apple Watch jsou jenom značení statusu jedince a žádný jiný účel nemají.

 3. tomas (neregistrovaný)

  Ako je to so skladovanim reciklaciou a likvidaciou? Nejaky dopad na zivotne prostredie?

 4. teekey (neregistrovaný)

  U Zandla na Marigoldu je to pekne rozebrane do hloubky, doporucuji precist: [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).